Meklēt
Izvēlne

Rīgas Brīvostas organizētajā konkursā 3. vietu iegūst Mākslas akadēmijas studentes Alise Brante un Guna Poga

Noslēdzies Rīgas Brīvostas pārvaldes organizētais studentu radošo projektu konkurss „Osta pilsētai”, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares 4. kursa studentes Alise Brante un Guna Poga ieguva 3. vietu. 

Lai Latvijas lielākais ledlauzis „Varma” tiktu saprātīgi izmantots un nestu ienākumus arī laikā, kad tas nepilda savus tiešos pienākumus, Mākslas akadēmijas studentes konkursā piedalījās ar koncepciju „ICE BREAKING uz ICE BREAKERa”, kas paredz uz ledlauža tā dīkstāves brīžos rīkot komandas saliedēšanas pasākumus.

„Šogad konkursu organizējam jau trešo reizi, dodot iespēju studentiem no visas Latvijas piedāvāt savus radošos projektus Ostas attīstības veicināšanai un izaugsmei. Priecē, ka ar katru reizi darbi paliek arvien saistošāki un interesantāki, pierādot, cik inteliģenta un gaišiem prātiem apveltīta ir mūsu jaunā paaudze. Jāpiebilst, ka, rīkojot šādus pasākumus, ieguvēji esam mēs visi – gan paši ideju radītāji, gan žūrijas locekļi, kam tiek dota iespēja pirmajiem dzirdēt un novērtēt pašus inovatīvākos studentu priekšlikumus,” stāsta Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks, konkursa „Osta pilsētai” žūrijas komisijas priekšsēdētājs Ēriks Škapars.   

Latvijas Jūras akadēmijas rektors Jānis Bērziņš pauda sevišķu prieku par to, ka līdz pasākuma finālam pirmo reizi tikusi arī Latvijas Mākslas akadēmija, kas, piešķirot finālam mākslinieciskāku un radošāku nokrāsu, prezentēja projektu par ledlauža „Varma” „atdzīvināšanu” – ierosinot to padarīt par populāru mūsdienu tūrisma objektu. Tāpat sevišķi grūts esot bijis lēmums par galvenās godalgas piešķiršanu, jo visi darbi esot bijuši gana augstā līmenī.

Savukārt cits žūrijas loceklis – Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Māris Purgailis – atzina, ka studentu iesniegtie darbi ir ne vien augstā līmeni, bet arī aptver gan ar ostu saistītos komunikāciju aspektus, gan tuvāk apskata tās tehnisko pusi. Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks biznesa attiecību un attīstības jautājumos Modris Ozoliņš atzinīgi novērtēja to, ka konkurss ar katru gadu kļūst interesantāks, un arvien pieaug arī konkursā pārstāvēto augstskolu klāsts.

Studentu radošo projektu konkursā „Osta pilsētai” uzvarēja Elīna Miķelsone (Vidzemes Augstskola) un Kārlis Sils (Latvijas Universitāte). Komanda nāca klajā ar radošiem priekšlikumiem, kā izmantot integrēto mārketingu Ostas komunikācijas attīstībai. Otro vietu ieguva Kaspars Kroičs (RTU) un Uģis Sirmelis (RTU). Puiši apskatīja veidus, kā, uzlabojot pacelšanas iekārtu efektivitāti, Rīgas Brīvostā strādājošie uzņēmēji varētu samazināt izlietoto energoresursu daudzumu. Trešo vietu ieguva Alise Brante un Guna Poga no Latvijas Mākslas akadēmijas, prezentējot pašu atraktīvāko projektu fināla konkursantu vidū – ideju, kā, piešķirot otro elpu ledlauzim „Varma”, būtu iespējams to izveidot par interesantu rīdzinieku un pilsētas viesu apskates objektu.

Konkurss norisinājās divās kārtās. Kopumā tam pieteicās 168 studenti no dažādām Latvijas augstskolām, darbus 1. kārtā iesniedza 56 studenti.

Konkursa dalībniekus vērtēja: Ēriks Škapars, Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks, konkursa „Osta pilsētai” žūrijas priekšsēdētājs, Māris Purgailis, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors, Modris Ozoliņš, Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks biznesa attiecību un attīstības jautājumos, Jānis Bērziņš, Latvijas Jūras akadēmijas rektors.