Meklēt
Izvēlne

Izglītības konference "Nākotnes skola sākas šodien"

Kā izmantot dizaina domāšanu izglītības procesā? Vai iespējams uzlabot skolas vidi, pielietojot vienkārša dizaina metodiku? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklēs 14. maija izglītības konferencē „Nākotnes skola sākas šodien”, kurā no Latvijas Mākslas akadēmijas piedalīsies Dizaina nodaļas docente Aija Freimane.

Konferences mērķis ir piedāvāt informāciju un sekmēt izpratni par inovatīvu pieeju mācību procesā, īpaši pievēršoties dizainam un dizaina domāšanai, kas ir arī šā gada Radošās darbības nedēļas „radi!2014” galvenā tēma. Konference notiks RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Ūdens ielā 6, Rīgā.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete uzsver: „Izglītības sistēmā svarīgi ir bērnam dot ne tikai formālās, izmērāmās zināšanas, bet arī attīstīt viņā radošumu. Mācību procesā arvien vairāk koncentrējamies uz bērnu individualitāti, personību, un skolēnus vairs neuztveram par statiskām vienībām darba tirgū. Daudz tiek domāts arī par sociālo un emocionālo prasmju attīstīšanu. Cerams, ka Radošās darbības nedēļa „radi!” sniegs idejas inovatīvai pieejai gan mācību, gan pētniecības procesā, jo darbība zinātnē nav iedomājama bez radoša pieejas.”

Lai dalītos pieredzē par inovatīvu metožu izmantošanu izglītībā, konferencē ar lekciju uzstāsies radošās izglītības eksperte Dr. Luīze Bamfīlda (Louise Bamfield) no Lielbritānijas. Viņa prezentēs savas idejas un redzējumu kā pedagogiem sekmīgi veidot iedvesmojošu mācību vidi. Par dizainu un radošumu mācību procesā runās arī Viherkalio (Somija) pamatskolas direktors Mikko Leppänen.

Par dizaina domāšanas tendencēm un to pielietošanu mūsu valsts izglītības sistēmā stāstīs Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docente Aija Freimane. Viņa arī darbosies vienā no konferences radošajām darbnīcām.

Konferences praktiskajā daļā ieplānotas radošās darbnīcas, kurās ar īsām tematiskām lekcijām un dizaina domāšanas metodēm tiks meklētas idejas skolas vides uzlabošanai un radošuma attīstīšanai mācību procesā starp skolēnu un skolotāju.

Konferenci „radi!2014” nedēļas ietvaros organizē Izglītības un zinātnes ministrija  sadarbībā ar Britu padomi Latvijā, Lielbritānijas vēstniecības Tirdzniecības un investīciju nodaļu, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Rīgas izglītības un informatīvi metodisko centru, Sorosa fonda Latvija iniciatīvu „Pārmaiņu iespēja skolām”, Micrsoft Latvija un Izglītības metodisko laboratoriju.

Uz pasākumu īpaši gaidīti Latvijas pedagogi un izglītības jomā strādājošie, kā arī visi citi, kuriem rūp un interesē mūsdienīga izglītība. Pieteikties konferences apmeklējumam var līdz 12. maija plkst. 12.00, reģistrējoties.

Sīkāka informācija reģistrēšanos un konferences programmu pieejama RISEBA mājas lapā (klikšķināt šeit).