Meklēt
Izvēlne

Izglītības un zinātnes ministrijā atklāts daudzfunkcionāls Informācijas centrs, kura dizains tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju

2014. gada 7. aprīlī Izglītības un zinātnes ministrijā, Vaļņu ielā 2, Rīgā, oficiāli tika atklāts daudzfunkcionāls un moderns Informācijas centrs, kurā iedzīvotāji vienuviet varēs saņemt plašu informācijas klāstu un konsultācijas par ministrijas un tās padotības iestāžu pamatdarbības jautājumiem. 

Informācijas centra dizains izvēlēts sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju rīkotajā ideju konkursā studentiem, kurā par atbilstošāko ministrija atzina Dizaina nodaļas studenta Ēvalda Vanaga piedāvāto interjera koncepcijas projektu „Pieturzīmes”. „Informācijas centra koncepcijas pamatā ir pieturzīmes, jo telpa, kuru Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā apmeklētājiem, ir teikums, kuru veido katrs apmeklētājs pats, izmantojot informācijas centra piedāvātās iespējas, atrodot savas pieturzīmes”, skaidro Ēvalds Vanags.

Informācijas centrā ik darba dienu darba laikā tiks sniegtas konsultācijas par ministrijas un padotības iestāžu darbības jautājumiem, nepieciešamības gadījumā pieaicinot ministrijas speciālistu padziļinātai konsultācijas sniegšanai. Savukārt, Valsts izglītības satura centra darbinieks reģistrēs personas valsts valodas prasmes pārbaudei, izsniegs pārbaužu apliecības, pieņems centralizēto eksāmenu apelāciju pieteikumus un izsniegs izziņas par nokārtotajiem centralizētajiem eksāmeniem.

Informācijas centrā tiks organizēta padotības iestāžu speciālistu konsultāciju sniegšana saskaņā ar grafiku, kur apmeklētājiem noteiktā laikā būs iespēja klātienē un pa tālruni saņemt padziļinātas konsultācijas par padotības iestādes kompetencē esošiem jautājumiem.

Informācijas centra telpas ir veidotas tā, lai netraucēti vienā varētu notikt apmeklētāju pieņemšana, bet otru izmantotu interviju sniegšanai medijiem, preses konferencēm, dažādiem informatīviem pasākumiem, semināriem un prezentācijām. Šeit paredzēts rīkot arī ministrijas padotības iestāžu informatīvās dienas, kur padotības iestāžu speciālisti visas dienas garumā informēs un sniegs konsultācijas par sabiedrībai aktuālām tēmām, piemēram, par iespēju saņemt valsts galvotā studiju un studējošā kredītu, par centralizētajiem eksāmeniem, par apmaiņas programmām un ārvalstu stipendijām, par jaunatnes iespējām ES.

Informācijas centrā ir iekārtota bibliotēka – lasītava, apmeklētājiem būs pieejami datori un bezvadu internets. Nākotnē plānots rīkot seminārus un apspriedes ar ministrijas sadarbības organizācijām par sabiedrībā aktuālām ministrijas kompetences tēmām, nodrošinot šo semināru tiešraidi ministrijas mājaslapā. Interesentiem būs iespēja tiešraides laikā uzdot jautājumus un saņemt uz tiem atbildes.

Informācijas centra interjera koncepcijas projektu dabā iedzīvināja SIA „Thomson Furniture”, bet remontdarbus veica SIA „Cleanhouse”.

Foto galerija no Informācijas centra atklāšanas aplūkojama Flickr (klikšķināt šeit).

Tekstā izmantota informācija no Izglītības un zinātnes ministrijas mājas lapas (klikšķināt šeit).