Meklēt
Izvēlne

IZSLUDINĀTS KIM? OPEN CALL 2024

Izsludināts Kim? Open Call 2024 – konkurss jaunās paaudzes māksliniekiem, autoru kolektīviem un kuratoriem, kura uzvarētājam būs iespēja īstenot izstādi Kim? izstāžu zālē. Pieteikšanās līdz 31. martam.

Piecpadsmit publiskās darbības gadu laikā Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir saglabājis nemainīgu ieinteresētību jaunu mākslas parādību novērojumos un to dažādo izpausmju atbalstīšanā, sarunu un koprades formā integrējot tās institūcijas programmā. Gatavojoties nākamā gada izstāžu programmai, izsludinām ikgadējo Kim? Open Call – iespēju Latvijā bāzētiem vai no Latvijas nākošiem māksliniekiem, kuratoriem un radošām apvienībām īstenot izstādi un pavadošo publisko programmu Kim? Laikmetīgās mākslas centrā ar norisi 2025.g. pirmajā pusē. Šajā konkursā par jaunās paaudzes māksliniekiem un kuratoriem tiek uzskatītas personas vecumā no 18 līdz 30 gadiem. 

Kim? Open Call 2024 rezultātā un vismaz pusgadu garā periodā tiek noprecizēta un attīstīta neatkarīga mākslinieciskā pozīcija un radošā ideja (t.sk. tās aktualitāte, jautājumi, atsauces), kā arī meklēts piemērotākais veids un mākslinieciskie izpausmes līdzekļi idejas īstenošanai. Papildus tiek sniegtas konsultācijas mākslinieka/ces portfolio sagatavošanā, autora/es radošo darbību aprakstošā teksta un kritiskā leksikona veidošanā, ieteikumi mākslas prakses dokumentēšanā un publiskošanā, ieteikumi un praktiskas konsultācijas projektu rakstīšanā, kā arī labās prakses ieteikumi nākotnes sadarbībām ar kuratoriem, kritiķiem, kolekcionāriem lokālā un starptautiskā mērogā.

Pieteikumā jāiekļauj:

  • Idejas, radošā koncepta apraksts latviešu valodā, minot dalībniekus, programmu (līdz 1 A4) un skices, vizuālas atsauces);
  • radošās prakses portfolio (t. sk. CV un īsa biografija);
  • budžeta ieskicejums vai komentāri.

Kim? nodrošina:

  • Kim? kuratoriālo ekspertīzi, iesaisti un atbalstu projekta izstrādes un norises laikā;
  • idejas īstenošanai nepieciešamā finansējuma piesaisti (līdz 3000 eur);
  • labiekārtotu izstādes telpu (60-80 kv.m. platībā);
  • zinoša tehniskā personāla atbalstu un darbaspēku izstādes iekārtošanā;
  • efektīvu Kim? preses un komunikācijas stratēģiju lokālā un starptautiskā mērogā. 

Pieteikšanās līdz š.g. 31. martam, rakstot uz , norādot tēmu "Kim? Open Call 2024".

Kim? Open Call 2024 pieteikumus izskatīs žūrija: Kim? izpilddirektore Evita Goze, mākslinieks, kurators, galerijas 427 vadītājs Kaspars Groševs, filozofs un kurators Igors Gubenko, mākslas kritiķe Santa Hirša, kuratore un Kim? Programmas direktore Zane Onckule un kuratore un pētniece Maija Rudovska. 

Projekta autors uzņemas piesaistīt nepieciešamo papildus līdzfinansējumu. Uzvarētājs tiks paziņots š.g. aprīlī.