Meklēt
Izvēlne

Izstāde „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!"

No 16. novembra līdz 7. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā bija apskatāma konkursa „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!" izstāde. Ekspozīciju veidoja kopā 118 glezniecības darbi, kurus Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas izsludinātajā konkursā bija iesniedzis 71 LMA students. Izstādei noslēdzoties, 7. decembrī plkst. 18:00 tika paziņoti konkursa rezultāti un pasniegta stipendija. Balvas laureāte Elza Sīle saņem iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1200.00 Ls vērtībā.

Izstādes atklāšanā, kas noritēja 15. novembrī, uzrunu izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem teica Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un SEB Private Banking pārvaldes vadītāja Santa Purgaile, paužot gandarījumu par lielo pieteikumu skaitu un prieku par jauno mākslinieku uzdrošināšanos un talantu. Pēc izstādes atklāšanas Latvijas Mākslas akadēmijā notika kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes tikšanās ar LMA rektoru Alekseju Naumovu un LMA Studentu pašpārvaldes vadītāju Sanitu Balodi, kurā citastarpā tika pārrunāti arī jautājumi par mākslas izglītības finansējumu.

Laika posmā līdz laureāta paziņošanai, stipendiju konkursa dalībnieku veikumu vērtēja profesionāla un kompetenta žūrija: LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, LMA Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, Glezniecības katedras pasniedzējs prof. Kristaps Zariņš, SEB bankas prezidents Ainārs Ozols, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins, mākslas zinātniece Inese Baranovska, LMA Glezniecības katedras docents Andris Vītoliņš un LMA Glezniecības katedras lektors Andris Eglītis.

LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs: „ Latvijas Mākslas akadēmijas ilggadējā un veiksmīgā sadarbība ar SEB banku ik gadu sniedz unikālu iespēju ikvienam akadēmijas studentam pierādīt savas spējas glezniecības konkursā. „SEB stipendija glezniecībā" sniedz iespēju studentam paplašināt savu redzesloku, profesionalitāti, kā arī iepazīties ar citu tautu kultūru, mākslu un, galvenais, attīstīt sevi radoši kā mākslinieku kādā no Eiropas pilsētām. Arī šogad žūrijas komisijai ir uzdots grūts uzdevums izvēlēties labāko no jaunajiem talantiem. Vēlos pateikt paldies visiem studentiem par lielo atsaucību un dalību konkursā".

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: „Varētu teikt, ka ikviens no mums dziļi sirdī ir mākslinieks, kas uz dzīves baltā audekla glezno savu pasauli, bet tikai retais no mums ir gatavs savu mākslas darbu eksponēt arī citiem. Neapšaubāmi glezna ir mūsu laikmeta sabiedriskās dzīves un subtilas iekšējās pasaules aculiecinieks, tāpēc tās radīšanai ir vajadzīgs ne tikai talants, bet arī drosme. Man ir patiess prieks par jauno mākslinieku paaudzi, kura uzdrošinās eksperimentēt un liek paskatīties uz dzīvi no cita skatu leņķa. Novēlu, lai izdodas nepazaudēt savu radošo dzirksti un atrast savu patieso rokrakstu, lai nostātos līdzās latviešu glezniecības dižgariem".

2010. gada laureāte un „SEB stipendijas glezniecībā" ieguvēja LMA studente Zane Tuča: „Vēlos izteikt lielu pateicību SEB bankai un LMA par šo brīnišķīgo un tik ļoti vērtīgo konkursa balvu, kas deva iespēju pavadīt mēnesi radošajā darbnīcā Berlīnē. Šī pilsēta ar savu straujo dzīves ritmu un notikumiem bagāto kultūras dzīvi ir lieliska vieta, kur garīgi papildināties un smelties enerģiju, idejas un motivāciju, lai attīstītu jaunu un jau savādāku radošās darbības turpinājumu. Ļoti novērtēju, ka man ir bijusi iespēja iepazīt Berlīnes piedāvāto - absolūti mūsdienīgo un laikmetīgo, kas pastāv līdzās kultūras un mākslas vēstures vērtībām. Šķiet, ka šai pilsētai pašai par sevi piemīt milzīgs radošums ne tikai kultūras izpausmēs, bet arī dzīves uztverē un domāšanā. Un tas iedvesmo! Brauciens man ir bijis ļoti nozīmīgs ne vien redzesloka paplašināšanai un jaunas pieredzes gūšanai, bet arī pavēris iespēju apzināt savu radošo darbību no pavisam cita skatu punkta. Tādējādi varu teikt, ka SEB bankas un LMA rīkotā konkursa balva studentam ir nenovērtējami liels atbalsts".

Par tradīciju jau kļuvusi izstādes apmeklētāju simpātijas balva, tādēļ arī šogad līdz izstādes noslēguma dienai bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu saņēma māksliniece Laimdota Steķe par darbu „Vieta un laiks".

Izstādes „SEB stipendija glezniecībā" darba laiks:
O., T., P., S. 11:00 - 18:00
C. 11:00 - 19:00
Pārtraukums 14:00 - 14:30