Meklēt
Izvēlne

Izstāde "20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs" Ventspilī

No 2014. gada 17. janvāra līdz 28. februārim Ventspils muzejā būs skatāma izstāde „20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs”, kas hronoloģiskā secībā ataino franču dizaina pasauli no pašiem tās sākumiem un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu redzējumu par to. 2013. gada rudenī ekspozīcija bija aplūkojama Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Izstādes atklāšana Livonijas ordeņa pilī gaidāma š. g. 16. janvārī plkst. 17.00, piedaloties Francijas institūta direktora vietniecei Karolai Debuā, kā arī citiem Francijas institūta pārstāvjiem.

Izstāde iepazīstina ar spēcīgiem modernās un laikmetīgās radošās pasaules simboliem, ko veidojuši Marsels Biks (pildspalva „BIC”, 1952), Anrī Masonē (taburete „Tam Tam”, 1968), Filips Starks (citrusaugļu spiede, 1990), Martēns Szekelī (glāze „Perrier”, 1996). Izstāde vienlaikus uzdod jautājumu par saikni starp vizuālo kultūru un funkciju, kas mūsdienās aktīvi dominē Rietumu sabiedrības dizaina pasaulē. Kā priekšmets simboliski un vizuāli iezīmē savu laiku, tā praktiskajai nozīmei paliekot otrajā plānā?

Izstādei „20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs" būs arī izglītojoša dimensija: Latvijas Mākslas akadēmijas studenti veica izpēti un sagatavoja savu „lasījuma” versiju par leģendārajiem izstādes objektiem. Labākie darbi ir iekļauti izstādes ekspozīcijā.

Darba laiks:
Otrdien–sestdien: 10.00–18.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Livonijas ordeņa pils
Jāņa iela 17, Ventspils
http://muzejs.ventspils.lv/livonijas-ordena-pils