Meklēt
Izvēlne

Izstādē "Design Isle 2013" būs apskatāmas Latvijas dizaineru idejas nākotnes cilvēkam

Divdesmit topošie dizaineri no Latvijas šogad radīja rūpnieciskā dizaina idejas konkursam „Electrolux Design Lab 2013”. Visi pašmāju autoru konkursa dizaina koncepti būs apskatāmi no 2013. gada 3. oktobra līdz 6. oktobrim Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē „Design Isle 2013” Ķīpsalā.

„Lai arī šodien mēs vēl nezinām, vai nākotnes cilvēks lietos digitālo pankūku printeri, lidojošu pagrabu, runājošu ledusskapi, svaigā gaisa putnu vai kādu citu vēl tikai jauno izgudrotāju prātos esošu ierīci, tomēr visas šīs idejas Latvijas studenti ir uzskatījuši par nepieciešamām tuvākajā nākotnē. Kamēr jaunie vēl prāto un fantazē par piecdesmit gadus tālu nākotni, ir arī tie, kas jau ar radītiem produktiem nes Latvijas vārdu pasaulē. Augstu vērtējot produktu dizainu un tos dizainerus, kuri spēj radīt produktus, piemērotus mūsdienu cilvēka dzīvesveidam, šogad, tāpat kā pagājušā rudenī, izvēlēsimies arī savu favorītu un pasniegsim kādam no Latvijas dizaineriem „Electrolux” simpātiju balvu,” atklāj „Electrolux Latvia Ltd.” vadītājs Eduards Reneslācis. Novērtējot Latvijas dizaina attīstību 2012. gada rudenī „Electrolux” kā savu simpātiju apbalvoja dizaineru Aldi Circeni par ķeblīti „Bloom”, kas pasaule novērtēts ar RED DOT balvu.

Divdesmit „Electrolux Design Lab 2013” dizaina koncepti būs viena no sastāvdaļām „Design Isle 2013” ekspozīcijai, ko veido Latvijas Dizaineru savienība un kurā būs aplūkojami jaunākie Latvijas dizaineru darbi. Izstādes laikā tiks pasniegta arī „Gada balva dizainā 2013”, kas ir augstākais un prestižākais dizaineru darba novērtējums Latvijā. Šogad par titulu „Gada balva dizainā 2013” cīnīsies 134 Latvijas dizaineru darbi septiņās nominācijās.

Konkursa „Electrolux Design Lab 2013” tēma bija iedvesmojošā dzīve pilsētā. Studentiem bija jārada sava dizaina ideja nākotnes mājsaimniecībām kādā no trim tematiskiem virzieniem – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana. Pasaulē konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, tajā piedalījušies pēdējos trīs gadus. Šogad pirmo reizi konkursa vēsturē Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas svaiga gaisa aksesuārs kā dizaina koncepts „Coco” bija nonācis konkursa pusfinālā 20 labāko darbu vidū. Pašreiz starptautiskajā konkursā izziņoti astoņi finālisti, bet konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 16. oktobrī, Stokholmā.

Plašāka informācija par starptautiskā konkursa „Electrolux Design Lab 2013” norisi un par starptautiskā fināla dalībniekiem atrodama vietnē electrolux.com/electroluxdesignlab. Visi 20 Latvijas autoru konkursa darbi apskatāmi Flickr galerijā (klikšķināt šeit).

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk kā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi – darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2011. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 11,30 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 58 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.