Meklēt
Izvēlne

IZSTĀDE "DÉJÀ VU", SALONĀ AMINORI, NO 15/01-17/02/20

No 15.janvāra līdz 17.februārim Mākslas telpā AMINORI Krišjāņa Valdemāra ielā 69 varēs aplūkot gleznotāja
Normunda Brasliņa un domubiedru veidoto izstādi "DÉJÀ VU".

Normunds Brasliņš mūsdienu glezniecībā saglabā klasiskas pamatvērtības, būdams līnijas un izsmalcinātas formas meistars. Gleznotājs galvenokārt pievēršas sievietes portretam un figūrai – viņš ir smalks kolorists, kura darbos līnija pārsteidz ar neiedomājamu precizitāti. Brasliņa niansētajās figurālajās kompozīcijās skatītājs atrod atsauces uz pasaules un latviešu glezniecības tradīcijām, kas manifestē ideālu skaistumu.
LMA Glezniecības nodaļas profesors Normunds Brasliņš aicinājis domubiedrus kopīgai izstādei Déjà vu mākslas telpā AMINORI. Visi astoņi gleznotāji, kas piedalās izstādē, ir prof. Brasliņa Glezniecības darbnīcas bijušie studenti Mākslas akadēmijā.

Domubiedru grupas izstādē piedalās Anna Baklāne, Liena Baklāne, Anita Arbidāne, Barbara Ābeltiņa, Kalvis Zuters, Paulis Postažs, Vladimirs Avramenko, Agate Apkalne un Normunds Brasliņš.

Mēs esam dalījušies savā gleznieciskajā uztverē, esmu no viņiem daudz mācījies. Viņi visi ir aizrautīgi gleznotāji, katrs atradis savu stilu un savu rokrakstu vienas gleznieciskās manieres ietvaros. Mūsu attiecības vienmēr bijušas koleģiālas. Un vienojošais šai procesā ir cilvēka portreta un figurālās kompozīcijas studijas, akcentējot konkrētu glezniecības tehniku, – uzsver gleznotājs.

Raksturus mākslinieks veido ar konsekvenci un pragmatisku loģiku, kas valdzina viņu pašu kā likumam un kārtībai mests izaicinājums. – Somersets Moems

Materiālu sagatavojusi Ilona Brūvere.
Tuvāka informācija AMINORI

Tālrunis: 24002455