Meklēt
Izvēlne

VROCLAVĀ, ATKLĀTA TREŠĀ KOPPROJEKTA "EMERGING LINES" IZSTĀDE

Vroclavā tikko atklāta Latvijas, Polijas, Francijas un Vācijas mākslas kopprojekta “Emerging lines” trešā izstāde EMERGING LINES #3. Izstādē galerijā “Neon” piedalās astoņi jaunie mākslinieki: Zahars Ze (LV), Mārtiņš Skuja (LV), Aleksandre Zhu (FR), Esther Michaud (FR), Anna Rupprecht (DE), Friedrich Weber (DE), Sebastian Łubiński (PL) un Mingda Du (PL). Izstāde apskatāma līdz 8. novembrim.

Zahara Ze marketriju darbu sērija “Maska” veltīta pārdomām par cilvēkam piemītošām emocijām un paradumu tās neizrādīt vai pārprast, tādējādi slēpjoties aiz pašu radītām maskām. Savukārt Mārtiņš Skuja izstādē piedalās ar unikālu mākslas instalāciju “Kustība, attēls, skaņa”, kurā viņš apvienojis kinētikas, mākslas un audio elementus.

Projekta “Emerging lines” ietvaros jau notikusi izstāde Parīzē, un šī gada aprīlī Berlīnē, projekta noslēgums tiks atzīmēts ar izstādi un katalogu Latvijas Mākslas akadēmijā Rīgā, 2020. gada februārī.

Emerging Lines” ir sadarbības projekts mākslā, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”. Ar šo projektu, kurā no 2019. līdz 2020. gadam paredzētas četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus un viņu radošo darbību, veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks četras izstādes, kurās piedalīsies 36 mākslinieki no visām dalībvalstīm. 

Izstāde EMERGING LINES #3
apskatāma Neon Gallery, ul. Traugutta 21, 50-416, Wrocław, līdz 8. novembrim.

Izstādes Latvijas ekspozīcijas kuratore – Elīna Ģibiete
Projekta koordinatore – Agnese Bloka