Meklēt
Izvēlne

Izstāde-gadatirgus-labdarības akcija "Jarmarka"

Viens no ziemas spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija „Jarmarka” – šogad norisinās Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) no 19. līdz 29. decembrim. Ikviens interesents ir laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties LMA jauno talantu mākslas darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus LMA vēsturiski nozīmīgo jūgendstila telpu restaurācijai. Turklāt „Jarmarka” šogad svin desmito jubileju! „Jarmarka” atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00 (izņemot 24., 25. un 26. decembri, kad arī „Jarmarkai” būs brīvdienas).

„Jarmarka” Mākslas akadēmijas studentiem sniedz unikālu iespēju studiju laikā tapušos darbus reizi gadā izstādīt plašākai auditorijai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai augs. „Jarmarkā” atradīsiet visdažādākos mākslas darbus – no gleznām un traukiem līdz vides un interjera objektiem, tērpiem, tēlniecības un stikla objektiem, grafikām, rotām un citiem mākslas darbiem. Akadēmijas lielā aula visu „Jarmarkas” laiku burtiski tiek piepildīta ne vien ar mākslu, bet arī ar kuplu apmeklētāju skaitu, kuru vidū ir arī mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji, vēstniecību pārstāvji un daudzi citi mākslas profesionāļi un mīļotāji. Kopumā „Jarmarkā” iespējams apskatīt un iegādāties vairāk kā 300 mākslinieku radītus darbus, kas skaita ziņā sniedzas līdz pat 15 000 vienībām.

Šī gada izstāde-gadatirgus ir īpaša ar to, ka tajā ir pieejami ne tikai Latvijas jauno talantu darbi, bet ikvienam tiek dota iespēja novērtēt arī ārvalstu studentu māksliniecisko sniegumu. Desmit gadu jubilejai par godu „Jarmarkā” piedalās vairāk nekā divdesmit „Erasmus” programmas studenti no dažādām Eiropas valstīm, kas šobrīd zināšanas papildina Latvijas Mākslas akadēmijā.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs ir gandarīts par līdz šim paveikto: „Izstāde-gadatirgus „Jarmarka” Mākslas akadēmijai ir svētki. Tā ir vērtīga iespēja studentiem apmeklētāju vērtējumam nodot savus studiju darbus, savukārt auditorijai – iepazīt jauno mākslinieku veikumu visā tā krāšņumā un, tuvojoties svētku laikam, atrast oriģinālus mākslas darbus sev un brīnišķīgas dāvanas tuvākajiem. Mākslas akadēmijai tā vienlaikus ir iespēja turpināt izmantot daļu ieņēmumu labdarības mērķiem, soli pa solim restaurējot senos gleznojumus LMA vēsturiskajās telpās. Atskatoties uz 2003. gadu, kad kā turpinājums trīsdesmitajos gados aizsāktajai tradīcijai tika rīkota pirmā „Jarmarka”, ar prieku vēroju, ka tradīcija ir iesakņojusies un kļuvusi par vienu no gaidītākajiem gada nogales notikumiem Rīgā. Šogad atzīmējam „Jarmarkas” desmito gadadienu un aicinām arī visus Jūs būt kopā ar mums un svinēt mākslu no sirds un ar vērienu!”

Ar „Jarmarkas” palīdzību katru gadu labdarības mērķiem Mākslas akadēmijā tiek novirzīti finanšu līdzekļi. Līdz šim izdevies restaurēt griestu gleznojumus Mākslas akadēmijas aulā, atjaunot vairākas akadēmijas telpas un fasādes elementus, kā arī veikt citus nozīmīgus restaurācijas darbus, tādējādi pamazām atgriežot ēkai tās vēsturisko veidolu un burvību.

„Jarmarkas” organizatore, pasākumu aģentūras „Pareizā ķīmija” direktore Gundega Turnele ar nepacietību gaida ikgadējo mākslas notikumu: „„Jarmarka” ir kļuvusi par LMA un Latvijas kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Gandrīz katru gadu izstādē kāds no studentiem kļūst par mākslas aprindās zināmu mākslinieku. Īpašs prieks par tiem talantiem, kuri pēc „Jarmarkas” guvuši atzinību ne vien Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Cerams, ka arī šis gads noslēgsies ar vairākām brīnišķīgām personālizstādēm. Tā būtu lieliska dāvana „Jarmarkas” desmitgadē!”

Izstādes-gadatirgus un labdarības akcijas organizatori – Latvijas Mākslas akadēmija, biedrība „Kultūras perons”, mākslas interneta veikals „Mākslas perons”, pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija” un reklāmas un komunikācijas aģentūra „Airport” jau šobrīd sākuši rūpēties par to, lai izstādes laikā būtu iespējams sajust radošo atmosfēru, dzirdēt labos vārdus un skaisto mūziku, manot Ziemassvētku tuvošanos, par ko liecina apmeklētāju rosība, meklējot oriģinālas un mīļas dāvanas sev un tuvajiem.

„Jarmarka” darbu sāks 19. decembrī plkst. 11.00 un turpināsies līdz 29. decembra plkst. 20.00. Tikai astoņas dienas! Atgādinām, ka 24.-26.12.2012. visiem būs brīvdienas, arī „Jarmarkai”.

Adrese: Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, 2. stāvā.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.
24.-26.12.2012. – brīvdienas.


Ieeja bez maksas.