Meklēt
Izvēlne

Izstādē-konkursā "ART – SESSIO 2014" rēzekniešiem trīs laureāta tituli

2014. gada 21.–23.maijā kaimiņvalsts Baltkrievijas pilsētā Vitebskā norisinājās XX izstāde-konkurss „ART – SESSIO 2014”, kurā ar saviem radošajiem darbiem piedalījās arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles (LMA LF) studenti.

Izstādes-konkursa „ART – SESSIO  2014” mērķis ir atbalstīt studentu radošo darbību un veicināt dažādu valstu jauniešu sadarbību. Pasākums pulcēja studentus no piecu valstu  (Baltkrievijas, Vācijas, Krievijas, Ķīnas un Latvijas) 19 mākslas augstskolām. Pilsētas koncertzāles  „VITEBSKA” plašajās telpās kopumā tika izstādīti 267 glezniecības, grafikas, tēlniecības, tekstilmākslas, foto, ielu mākslas (street art), performances un multimediju mākslas darbi.

Konkursa žūriju veidoja Baltkrievijā pazīstami mākslinieki, Baltkrievijas Valsts Kultūras un mākslas universitātes mācībspēki un mākslas zinātnieki. Tika noteikti laureāti konkursa 8 sadaļu 13 nominācijās. Savu prēmiju piešķīra arī Baltkrievijas Mākslinieku savienības Vitebskas organizācija. Jau ceturto reizi diplomus un naudas prēmijas šī vērienīgā mākslas foruma dalībniekiem noteikusi arī Rēzeknes pilsētas dome, šogad tās tika pasniegtas jauniem, nenoliedzami talantīgiem baltkrievu jauniešiem: Mašerova vārdā nosauktās Vitebskas Valsts universitātes studentam Kirilam Demčevam, Marijai Maļcevai un grafiskā dizaina nodaļas 1. kursa studentu grupai.

Jau astoņus gadus šajā vērienīgajā mākslas forumā Latviju pārstāv Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti ar saviem radošajiem darbiem. Esam lepni, ka arī šogad studenti godam pārstāvēja mūsu valsti un atveda no konkursa trīs laureāta titulus. Nominācijā „Grafika” par labāko tika atzīts LMA LF Grafikas apakšnozares 2. kursa studenta Naura Jefimenoka darbs „Termītu ceļš”. Nominācijā „Glezniecība” laureātes tituls tika piešķirts LMA LF 3. kursa studentei Viktorijai Rustamovai par triptihu „Vertikālais plūdums” un 4. kursa studentei Danai Vasiļjevai par darbu sēriju „Klubs PROVINCIĀĻI”. Nauris Jefimenoks saņēma arī Baltkrievijas mākslinieku savienības Vitebskas organizācijas speciālo balvu.

Pēc konkursa laureātu darbi tika eksponēti Vitebskas Mūsdienu mākslas centrā, bet no 9. jūlija piecas dienas ar tiem varēs iepazīties tradicionālā vērienīgā pasākuma „Slavjanskij Bazar” apmeklētāji. Šī pasākuma ietvaros arī tiks pasniegti diplomi un naudas prēmijas „ART – SESSIO 2014” laureātiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle pateicas Rēzeknes pilsētas domei, personīgi priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam par ieinteresētību, atbalstu un iespēju popularizēt mūsu pilsētas vārdu  starptautiskā pasākumā radošās jaunatnes vidū.

Ilma Rapša,
LMA Latgales filiāles vadītāja
Tel.: +371 29995083

Attēli: no LMA Latgales filiāles arhīva – Baltkrievijas pilsētā Vitebskā XX izstādē-konkursā „ART – SESSIO  2014”.