Meklēt
Izvēlne

Jauno mākslinieku un animatoru apmaiņas projekts "Animated Alphabet" izsludina pieteikšanos

Mākslas studija „Peahen” un biedrība „Crystral” sadarbībā ar Gruzijas partneri GFM Filmbridge organizē jauniešu sadarbības projektu „Animated Alphabet” - jauno mākslinieku un animatoru apmaiņas projektu Latvijā, kas norisināsies no 2013. gada 1. līdz 13. augustam Vidzemē, Lizumā.

Projekta tēma ir māksla un kultūra saistībā ar kultūras pieejamību reģionos. Projekta mērķis ir iedrošināt radošo nozaru pārstāvjus – gleznotājus, fonu māksliniekus, animatorus, scenāristus, montētājus, skaņu režisorus u.c. no divām dažādām valstīm sastrādāties, pārvarot kultūru, valodas un pieredzes atšķirības. Projekts paredz vietējās auditorijas iesaisti, piedāvājot tai piedalīties atsevišķos projekta posmos – diskusijās, animācijas filmu skatēs un starpkultūru vakarā. Tā kā pieredzes apmaiņas mērķis ir popularizēt Latvijas un Gruzijas animācijas mākslu, kur filmu mākslinieki ir gleznotāji, projekts veidots tā, lai sasniegtu plašāku auditoriju.

Pieredzes apmaiņa ietver ideju izstrādi diskusijas, prezentācijas, darbu jauktās grupās un radošās darbnīcas, kā rezultātā tiks radīts gala produkts – animācijas īsfilma par latviešu un gruzīnu alfabētu. Filmas pirmizrāde paredzēta Lizuma svētku laikā, 10. augustā, Lizuma vējdzirnavās.

Dalībai projektā konkursa kārtībā tiks izvēlēti 10 dalībnieki no Latvijas un 10 no Gruzijas.

Pateicoties programmas „Jaunatne darbībā” atbalstam, apstiprinātajiem dalībniekiem tiek segtas 70% ceļa izdevumu, 100% ēdināšana un 100% naktsmītnes.

Pieteikumu pieņemšanas termiņš: 2013. gada 15. aprīlis.