Meklēt
Izvēlne

Jauno mediju kultūras centrs RIXC piedāvā studentu grupām bezmaksas ekskursiju izstādēs

Līdz pat novembra beigām, Jauno mediju kultūras centrs RIXC piedāvā studentu grupām bezmaksas ekskursiju izstādēs “Datu sanesas” un “Ziemeļi. Transformējošās ekoloģijas”.

Izstāde “Datu sanesas”, kim? Laikmetīgās mākslas centrā, demonstrē darbus, ko radījuši mūsu laika ietekmīgākie datu dizaineri, kā arī mākslinieki, kas datus izmanto kā mākslas mediju. Kā izmantot “lielos datus”, lai mēs varam ieraudzīt pagātni un tagadni neparastāku un svaigāku?

Ja glezniecība bija klasiskā laikmeta māksla, un fotogrāfija bija modernā laikmeta māksla, tad datu vizualizācija ir mūsu tīklotā digitālā laikmeta māksla. Tā vietā, lai skatītos uz ārējo pasauli un attēlotu to dažādos interesantos veidos, kā to ir darījuši modernistu laika mākslinieki (vai kā to labi veic arī Instagram filtri), datu dizaineri un mākslinieki uztver un reflektē mūsu sabiedrības jaunās datu realitātes.

Izstādes kuratori – Rasa un Raitis Šmiti, bet līdzkurators – Ļevs Manovičs no ASV, grāmatas “Jauno mediju valoda” (tulk. RIXC, 2006) autors, Software Studies Initiative dibinātājs, kas 2014. gadā ir atzīts par vienu no 50 interesantākajiem nākotnes veidotājiem.

RIXC kūrētā izstāde “Ziemeļi. Transformējošās ekoloģijas” ir atceļojusi no 2015. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Monsas, Beļģijā, kur augusta beigās tā prezentēja inovatīvas latviešu un beļģu mākslinieku instalācijas, kā arī dažādu projekta izstrādes laikā uzkrātu vides datu sonificētās, vizuālās un 3D reprezentācijas. Izstāde tiecas atklāt pārmaiņu faktorus mūsdienu ekoloģijās, mākslā un zinātnē. Mākslas un zinātnes instalāciju autori ir mākslinieki, kas interpretē vides, bioloģiskos un tehnoloģiskos datus, radot audiālās, vizuālas un 3D reprezentācijas. Izstādē mākslinieki izmanto mākslas transformējošo potenciālu un datus kā jaunu mākslas mediju, lai radītu ilgstpējīgākas nākotnes vīzijas no ziemeļu perspektīvas.

Pieteikšanās grupu ekskursijām rakstot e-pastu uz anna.babre(abols)rixc.org">

Izstāde “Datu sanesas”, kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Maskavas ielā 12/1, apskatāma līdz 22. novembrim. Darba laiki: pirmdiena: slēgts; otrdiena: 12.00 – 20.00; trešdiena, ceturtdiena, piektdien, sestdiena, svētdiena: 12.00 – 18.00. Otrdienās ieeja bez maksas.

Izstāde “Ziemeļi. Transformējošās ekoloģijas”, RIXC Galerijā, 11. novembra krastmalā 35, apskatāma līdz 22. novembrim. Darba laiki: pirmdiena: slēgts; otrdiena: 12.00 – 20.00; trešdiena, ceturtdiena, piektdien, sestdiena, svētdiena: 12.00 – 18.00. Otrdienās ieeja bez maksas.