Meklēt
Izvēlne

Jūrmalas pilsētas muzejā „Tekstils LV” izstāde

No 9. līdz 30. decembrim Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Tekstilmākslas asociācijas rīkotā izstāde, kas veltīta Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras 50 gadu jubilejai.

Izstāde norit Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras 50 gadu jubilejas projekta „Tekstils LV" ietvaros. Projekts, atzīmējot Latvijas tekstilmākslas piecdesmitgadi un izvērtējot tekstilmākslas līdzšinējo sniegumu, jau parādījis virkni pasākumu Rīgas pilsētā: 1960. - 1990. gadu vēstures retrospektīvu un mūsdienās radoši strādājošo tekstilmākslinieku skati izstādē „Zelta griezums", studentu darbu izstādi „Kā kļūst par tekstilmākslinieku?", konceptuāla rakstura izstādi „Kas ir Latvijas tekstilmākslas identitāte?", starptautisku konferenci „Tekstils - Smalkais stils". Projekta ietvaros izdots absolventu katalogs un izveidota mājas lapa www.tekstilslv.lv ar līdz šim lielāko datu bāzi par Latvijas tekstilmāksliniekiem.

Piecdesmit gadu laikā kopš Tekstilmākslas katedru dibinājis izcilais mākslinieks un pedagogs Rūdolfs Heimrāts, to absolvējuši gandrīz trīssimt mākslinieku, kuri veiksmīgi darbojas dažādās mākslas jomās un izpelnījušies atzinību neskaitāmās izstādēs gan Latvijā, gan arī ārzemēs.

Latvijas Tekstilmākslas izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā nenotiek pirmo reizi. 2009. gada augustā muzejā norisinājās izstāde „Tekstilmākslas vasara", kurā bija iespējams apskatīt labi zināmo pašmāju un starptautisku atzinību ieguvušo autoru veikumu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un jauno mākslinieku darbus.

Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāmā tekstilmākslas izstāde galvenokārt veidota no darbiem, kas tikuši eksponēti izstādē „Zelta griezums". Tās galvenais vadmotīvs ir parādīt mūsdienās strādājošo tekstilmākslinieku veikumu un nodot skatītāju vērtējumam tekstilmākslas nozarei piederīgo krāsu, tehniku un tēmu daudzveidību.

Izstādē piedalās tādi autori kā Baiba Muzikante, Maija Puncule, Annika Dzērve, Andra Dīriņa, Astra Rubene, Jekaterina Apale, Aija Baumane, Valērija Paukova, Lilita Bauģe, Barbara Ābele, Jānis Bankovičs, Elīna Ģibiete, Elīna Veilande Apine, Ieva Krūmiņa, Skaidrīte Leimane, Arnis Pumpurs, Līva Liniņa, Irisa Blumate, Elīna Vojevoda, Una Dževečka un Maija Začeste.

Jūrmas pilsētas muzejs
Tirgoņu iela 29
Majori, Jūrmala
Mājas lapa: www.jurmalasmuzejs.lv