Meklēt
Izvēlne

Kļūsti par Japānā izdotās latviešu pasakas grāmatas ilustratoru!

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2014. gada martā plāno izdot latviešu tautas pasakas „Zvēri un abru taisītājs” bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodās.

Projekta mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas pasaku, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latviju.

Grāmatas ilustrāciju veidošanai tiks izvēlēts viens autors no Latvijas, kuru atlasīs īpaši izveidota vērtēšanas komisija. Autoram tiks apmaksāts ceļojums uz Japānu, kā arī pasniegta naudas balva. Japānas pusei šis projekts ir svarīgs, lai bērniem paplašinātu redzesloku, veicinātu angļu valodas apguvi un, iepazīstot dažādas kultūras, bērni šajā globalizācijas laikmetā ap sevi veidotu saticīgu un mierpilnu pasauli.

Grāmatas formāts – A4 izmērs, cietos vākos, krāsaina, 24 lappuses.

Projekta īstenotājs – Kanto Gakuin universitātes profesors Gendžiro Ito.

Projekta atbalstītāji:
Rūjienas novada pašvaldība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Universitāte, Latvijas Rakstnieku savienība, Rīgas Kultūru vidusskola, Japāņu valodas un kultūras studija „GENGO”.

Informācija ilustratoru pretendentiem:
- vēlamies saņemt grāmatas priekšējā vāka ilustrāciju pasakai „Zvēri un abru taisītājs”;
- vērtēšanas komisijas izvēlētās labākās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēts ilustrēt visu grāmatu (plānotas 20 ilustrācijas). Autors tiks ielūgts uz Japānu, sedzot ceļa un izmitināšanas izmaksas. Par ilustrācijām tiks pasniegta naudas balva 100 000 Japānas jenu apmērā. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta autoram – Higašikavas pilsētas pašvaldībai.
- vāka ilustrāciju kopā ar e-pastā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV vēlams angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito un sūtīt uz e-pasta adresi: gito(abols)kamashun.co.jp">.

Pieteikšanās termiņš: 2013. gada 5. decembris.

Vērtēšanas rezultāti tiks paziņoti katram pretendentam līdz 2013. gada 20. decembrim uz iesūtīto e-pasta adresi.

Kontaktpersona jautājumiem, papildus informācijai:
Una Volkova (Higašikavas pilsētas dome, starptautisko attiecību koordinatore)
E-pasts: una.volkova.lv(abols)gmail.com">, tel: +81 80-4046-3442, fakss: +81 166-82-3644