Meklēt
Izvēlne

Komiksu žurnāls "kuš!" izsludina komiksu konkursu "Ķermeņa fabrika"

Komiksu žurnāls „kuš!” sadarbībā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību Latvijā izsludina „Komiksu konkursu 2014”, kurā piedalīties aicināti gan profesionāli un pieredzējuši autori, gan mākslas studenti un jauni talanti – visi, kas ir vismaz 16 gadus veci un kurus interesē vizuālu stāstu stāstīšana pieaugušiem lasītājiem.

Lai piedalītos konkursā, autoriem jārada komikss – vizuāls stāsts secīgu attēlu formā – apjomā no 1 līdz 4 lappusēm, latviešu valodā par tēmu „Ķermeņa fabrika”. Komiksa žanrs, darba tehnika, stils, krāsu skaits netiek ierobežots. Konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 2014. gada 21. septembris. Plašāk par noteikumiem konkursa nolikumā šī ieraksta beigās, kā arī www.komikss.lv/konkurss.

„Komiksu konkurss 2014” ir ikgadējs konkurss, kas notiks otro reizi ar mērķi veicināt Latvijas mākslinieku radošo darbību komiksa jomā, veidojot mākslinieciski kvalitatīvu komiksu kultūras vidi Latvijā. Kopš 2007. gada komiksu žurnāls „kuš!” iepazīstina Latvijas lasītājus ar māksliniecisko komiksu kultūru, četras reizes gadā izdodot komiksu īsstāstus, rīkojot izstādes, meistardarbnīcas un piedaloties starptautiskos festivālos.

Labāko darbu autoriem paredzētas naudas un materiālas balvas. 1. vieta – EUR 700 no Beļģijas Vēstniecības Latvijā, 2. vieta – EUR 300 no Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameras. Desmit konkursa darbi tiks iekļauti Beļģijas vēstniecības un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja veidotajā izstādē, kas norisināsies no 2014. gada novembra līdz 2015. gada maijam.

Konkursā iesniegtos darbus vērtēs žūrija – Beļģijas vēstnieks Latvijā Franks Arnauts, ilustratore un „Komiksu konkursa 2013” laureāte Rūta Briede, rakstnieks un publicists Pauls Bankovskis, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, kardiologs prof. Andrejs Ērglis un „kuš!” redaktors Dāvids Šilters.

Konkursa rezultātu paziņošana un komiksu autoru apbalvošana notiks 14. novembrī Beļģijas Karaļa dienā.

Konkursa partneri: Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kamera, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, „Arctic Paper”, tipogrāfija „Dardedze Hologrāfija”, „HungryLab”, Latvijas Mākslas akadēmija, žurnāls „VETO”, nedēļas žurnāls „Ir”, „FOLD”, „Arterritory”, „Mana Rīga”.

Ilustrācija: Rūta Briede.