Meklēt
Izvēlne

Konference RENEW – unikāls vēsturiskas nozīmes akadēmiskais notikums Latvijā

No 2013. gada 8. līdz 11. oktobrim Rīgā norisināsies 5. starptautiskā mediju mākslas, zinātnes un tehnoloģiju vēstures konference RENEW, pulcējot ap divi simti profesionāļu no visas pasaules. Konferences trīs dienu programmā ietvertas vieslekcijas, sesijas un prezentācijas par tīklotās digitālās, elektroniskās un tehnoloģiju mediju mākslas vēsturi tādu ievērojamu laikmetīgo domātāju vadībā kā prof. Ļevs Manovičs, prof. Erki Huhtamo u.c.

Konferenci sadarbībā ar Danubes Universitātes Attēla zinātnes centru, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Latvijas Mākslas akadēmiju un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju rīko Jauno mediju kultūras centrs RIXC, kas šo unikālo iespēju – rīkot šāda līmeņa konferenci Latvijā, ieguva atlases rezultātā – pēc vairāku starptautisku kandidātu izskatīšanas. Pirms tam šī konference norisinājusies Berlīnē, Melburnā, Benfā un Liverpūlē.

Konferences sesiju tēmas: tīklotās mākslas un mediju tehnoloģiju vēsture; jauno mediju mākslas arhivēšana, saglabāšana un reprezentācija; daudzveidīgais izpausmes potenciāls mediju mākslā – mūsdienu „jaunā tēlainība”; mediju arheoloģija; paradigmu maiņa – no jaunajiem medijiem līdz postmedijiem mākslā; mediju mākslas vēsture Austrumeiropā un Baltijā; ģeotelpisko aspektu pārskatīšana – salīdzinošas mediju mākslas vēstures; mainīgie tīkli un jaunās „tehno-ekoloģiskās” mākslas prakses; māksla un zinātne un paradigmu maiņa mediju mākslas izglītībā. Konferences mājaslapa: http://renew.rixc.lv

Apmeklēt šo konferenci Rīgā īpaši aicinām interesentus no Latvijas, ņemot vērā konferences specifisko fokusu uz Baltiju un Austrumeiropu. Atsevišķi iespējams reģistrēties un apmeklēt gan vieslekcijas 8. un 11. oktobrī, gan arī sev interesējošos tematiskos paneļus. Lai pieteiktos un iegūtu sīkāku informāciju, lūgums rakstīt uz e-pastu renew(abols)rixc.lv">.

KONFERENCES PROGRAMMA

OTRDIENA, 8. oktobris
18.00
Atklāšana: Erkki Huhtamo (FI/USA) ievadlekcija
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a

19.30 Konferences MEDIA ART HISTORIES 2013: RENEW oficiālā pieņemšana un festivāla „Māksla+Komunikācija 2013” atklāšana (ieeja dalībniekiem un ar ielūgumiem)
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a

TREŠDIENA, 9. oktobris
9.30 – 18.00
MAH konferences 2013: RENEW 1. dienas tēmas: TĪKLOTĀ MĀKSLA un MEDIJU ARHEOLOĢIJA
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a

19.00 Izstādes „SAGLABĀT KĀ” atklāšana
Vieta: kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Maskavas iela 12/1, Spīķeri

20.30 Shu Lea Cheang (FR) un Martin Howse (UK) performance „Kompostējot pilsētu. Kompostējot tīklu”
Vieta: Maskavas iela 8, Spīķeri

CETURTDIENA, 10. oktobris
9.30 – 18.00
MAH konferences 2013: RENEW 2. dienas tēmas: ARHIVĒŠANA un AUSTRUMEIROPAS VĒSTURE
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a

18.00 – 20.00 Diskusijas: I LAUKU IZSPĒLE un II IZGLĪTĪBA
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a

PIEKTDIENA, 11. oktobris
9.30 – 18.00
MAH konferences 2013: RENEW 3. dienas tēmas: JAUNĀ TĒLAINĪBA, MĀKSLA UN ZINĀTNE, ĢEOTELPISKUMS un TEHNO-EKOLOĢIJAS
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a

18.30 MAH konferences noslēguma lekcija: LEV MANOVICH (US)
Vieta: Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a (nevis Latvijas Mākslas akadēmija, kā ziņots iepriekš)

21.00 Edwin van der Heide (NL) un Jan-Peter E.R. Sonntag (DE). RUND-FUNK-EMPFANGS-SAAL – vides radio mūzika.
Vieta: RIXC Mediju telpa, 11. novembra krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas)

SESTDIENA, 12. oktobris
19.00
Audiovizuālas performances un koncerts: Michael Century (USA), Matthew Biederman & Alain Thibault (CA), Theo Burt (UK), Luca Forcucci (IT/CH), Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks & Platons Buravickis (LV)
Vieta: Spīķeru koncertzāle, Maskavas iela 4

Vienlaikus ar RENEW konferenci norisināsies daudzveidīga pasākumu programma festivāla „MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJA” ietvaros, tajā skaitā – tematiski saistīta mediju mākslas izstāde „SAGLABĀT KĀ” (Save As), koncerti un performances. Vairāk informācijas festivāla mājaslapā: http://festival.rixc.lv

Savukārt laikā no 4. līdz 8. novembrim Liepājā, Liepājas Universitātes MPLab (Mākslas pētījumu laboratorijā), notiks festivāla „Māksla+Komunikācija” satelītpasākums – ikgadējā starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa – iWEEK – darbnīcas, izstādes, semināri.

RENEW konferences vadītāji un festivāla „Māksla+Komunikācija” kuratori: Rasa ŠMITE un Raitis ŠMITS, kontakti: renew(abols)rixc.lv">, 26546776 (Rasa Šmite)


Kontaktinformācija: Jauno mediju kultūras centrs RIXC, Maskavas iela 10, Rīga, LV-1050, e- pasts: rixc(abols)rixc.lv">, 67228478.

Konferences un festivāla norisi atbalsta: ES programma Kultūra 2007–2013, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, Gētes institūts, Eiropas Savienības 7. pamatprogramma, Nordic Culture Point, Pro Helvetia, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā, Beļģijas Karalistes vēstniecība Rīgā u.c.