Meklēt
Izvēlne

KONKURSA "MODES MANIFESTĀCIJA" 2023 FINĀLĀ IEKĻUVUŠAS LMA STUDENTU VEIDOTĀS KOLEKCIJAS

Jauno modes dizaineru konkursam "Modes Manifestācija" 2023  tika saņemti 19 pieteikumi, no kuriem septiņi bija vidējās profesionālās izglītības līmeņa studentu darbi, astoņi bakalaura un četri maģistra studiju laikā radīti darbi. Šogad konkursā saņemto pieteikumu dažādība norāda uz topošo dizaineru radošumu un daudzveidīgo skatījumu uz modi. "Esam patiesi gandarīti un priecīgi, ka "Modes Manifestācija" ir ieguvusi labu reputāciju izglītības iestāžu un studējošo vidū un vērojama aizvien lielāka interese un atkārtota studnetu dalība konkursā. Dubults prieks, ka šogad esam spējuši paplašināt konkursa sasniegto auditoriju un saņēmuši pieteikumus no ārzemēs studējošajiem," komentē konkursa kuratore Dita Danosa.

Vidējās profesionālās izglītības kategorijā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola tiks pārstāvēta ar divām 3. kursā radītām kolekcijām — Viviānas Staroveckas kolekciju "9,8 m/s" un radošā dueta Akvelīnas Frišmanes un Ģirta Ivčenko kolekciju "de_konstrukcija". Finālā ir tikusi arī Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas absolventes Bernadetas Betas Treijas kolekcija "Atspoguli" un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skola" absolventes Annas Erdmanes–Hermanes kolekcija "Planemo".

Latvijas Mākslas akadēmija finālā būs pārstāvēta ar četrām kolekcijām, no kurām divas ir bakalaura studiju darbi, kuru autores ir Alise Šutova (kolekcija "Turpinājums") un Madara Indriksone (kolekcija "Iekšējais bērns"), un divas maģistra studiju programmas 1. kursā radītas kolekcijas — Martas Cimdiņas kolekcija "BRAIN FOG" un Zaigas Brutānes kolekcija "Lauztie ziedi". Finālā tikusi Rīgas Tehniskās universitātes dizaina tehnoloģiju institūta bakalaura programmas "Materiālu tehnoloģija un dizains" studentes Viktorijas Stepanjanas (Viktorya Stepanyan) kolekcija "Araksa", kā arī būs skatāma Starptautiskajā modes akadēmijā (IFA Paris- International Fashion Academy) studējošās Megijas Luīzes Pudānes kolekcija "Araneae".

Pieteikumu vērtēšana notiks trīs kategorijās — vidējā izglītība, bakalaura studijas un maģistra studijas — atbilstoši studējošā izglītībai. No kategoriju uzvarētāju vidus tiks nominēts viens Grand Prix ieguvējs. Kategoriju dalījuma mērķis ir izcelt labāko sniegumu katrā izglītības pakāpē, radot godīgu sāncensību konkursantu starpā un iedrošināt dažādu izglītības līmeņu jauniešus nenobīties no dalības konkursā.

Konkursa balvu fonds ietver stipendiju uzvarētājiem 500 eiro apmērā kolekcijas komercializācijai, modes mārketinga un menedžmenta divu nedēļu kursu apmeklējumu Milānas Jaunajā mākslas akadēmijā (NABA, Nuova Accademia di Belle Arti Milano), kā arī publikācijas žurnālā "Lilit LOOK" un citas balvas.

Dalībnieku kolekcijas konkursa finālā vērtēs starptautiska žūrija. Tās priekšsēdētāja — modes žurnāliste un profesore Ļuba Popova (Liubov Popova) no Milānas Jaunās mākslas akadēmijas, kurai ir vairāku desmitu gadu pieredze darbā ar itāļu modes namiem un kura ir modes vēstures grāmatu autore. Tāpat žūrijā būs modes dizainere Baiba Ripa, žurnāla "Lilit LOOK" galvenā redaktore un stila dizainere Kristīne Rudzinska un Latvijas modes palātas vadītāja, konkursa kuratore Dita Danosa.

Konkursa fināls, kurā tiks izrādītas topošo dizaineru kolekcijas un apbalvoti konkursa laureāti, notiks 29. novembrī plkst. 19.30 jaunajā kultūrvietā «Eviart Gallery» Bukultu ielā 7–k.12, Rīgā.

Uz pasākumu aicināti modes nozares profesionāļi — dizaineri, preses pārstāvji, iepircēji un citi —, ierpiekš reģistrējoties ŠEIT