Meklēt
Izvēlne

Konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde "Pagrieziens uz nākotni"

No 2016. gada 31. marta līdz 20. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) skatāma konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde "Pagrieziens uz nākotni", kurā aplūkojami konkursam iesniegtie mākslas darbi. Ikviens interesents tiek gaidīts izstādes atklāšanā, kas notiks 30. martā plkst. 18.00 LMA aulā.

Konkursa izstādes tēma – nākotne – izvēlēta, lai atzīmētu Latvijas valsts un Mākslas akadēmijas simtgadi. Nozīmīgās jubilejas sagaidot, LMA 2015. gadā aizsākts vērienīgs projekts "Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes", kura ietvaros "Pagrieziens uz nākotni" ir jau trešā tēmai veltītā izstāde.

LMA prorektors prof. Andris Teikmanis izveidojis izstādes idejisko ietvaru, kura mērķis ir mudināt studentus pievērsies nākotnes studijām – mākslā risināt intelektuāli un mākslinieciski izaicinošus problēmjautājumus – meklēt mākslas sociālās un ekonomiskās vērtības, un politiskās nozīmes krustpunktus. Prorektors atzīmē, ka "māksla nav tikai komunikāciju forma, bet arī modulējoša sistēma" – tā ietekmē un veido sabiedrības viedokli par apkārtējo pasauli. Mākslas loma nav tikai pasauli attēlot, bet arī veidot.

SEB bankas prezidente Ieva Tetere: "Ieguldījumi mākslā ir augstvērtīgi - par to jau sen ir vienisprātis gan mākslinieki, gan finansisti. Tādēļ augstu vērtējam mūsu ilggadējo sadarbību ar LMA, kas sniedz mums iespēju atbalstīt talantīgākos jaunos māksliniekus, palīdzēt tiem izkopt savas prasmes un paplašināt apvāršņus. Ir aizraujoši katru gadu ieraudzīt aizvien jaunas talanta dzirkstis un vērot, kā tās aug un pieņemas spēkā. Varam lepoties ar spēcīgām tradīcijām gan klasiskajā, gan modernajā mākslā, tādēļ uzskatām par savu pienākumu palīdzēt šīs tradīcijas attīstīt."

2015. gada "SEB" stipendijas glezniecībā laureāte Zīle Ziemele: "Uzvara  konkursā "SEB stipendija glezniecībā 2015" bija ļoti iepriecinoša. Konkurss notiek jau 8 gadus, un ar interesi esmu sekojusi līdzi iepriekšējo gadu uzvarētāju radošajai darbībai. Tagad arī man ir gods būt šo stipendiātu vidū. Redzu, ka šādi konkursi motivē studentus  radīt un parādīt  jaunus darbus, līdz ar to atklāt ko jaunu sev un arī  citiem skatītājiem. Izmantojot stipendiju, plānoju doties radošajā braucienā uz Itālijas ziemeļiem vasaras vidū."

Konkursa darbus vērtēs žūrija, savukārt izstādes apmeklētāji līdz iestādes noslēguma dienai ir aicināti balsot par savu simpātiju. Izstādei noslēdzoties, 20. aprīlī plkst. 18.00 tiks apbalvots SEB stipendijas glezniecībā laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs.

Mākslas akadēmijā „SEB stipendija glezniecībā" pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā - Madara Neikena. Pagājušajā, 2015. gadā, stipendiju par darbu "Iekšpus cimda" ieguva Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Zīle Ziemele, savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma Stikla mākslas apakšnozares 1. kursa studente Baiba Ābelīte par darbu "Kodolsprādziens".


Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga