Meklēt
Izvēlne

Kristapa Zariņa, Andra Vītoliņa un Aigara Bikšes sadarbības veicināšanas vizīte Filipīnās

No 2018. gada 5. līdz 9. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Kristaps Zariņš, prorektors asoc. prof. Andris Vītoliņš un prof. Aigars Bikše programmas Erasmus+ ietvaros viesojās Asia Pacific College (APC), Filipīnās, kur tikās ar koledžas Multimediju un Mākslas fakultātes vadītāju Robertu Nelsonu V. Besanu (Robert Nelson V. Besana) un aktualizēja savstarpējo Erasmus+ sadarbības līgumu.

Pateicoties prof. Aigara Bikšes radošajai darbībai Filipīnās, tika uzsākta sadarbība ar Asia Pacific College un šajā studiju semestrī noslēgts Erasmus+ līgums. Līgums paredz Asia Pacific College pasniedzēju vizītes LMA 2017./2018. studiju gada 2. semestra ietvaros. LMA un APC plāno sadarbību turpināt, kas saskaņā ar Erasmus+ programmas noteikumiem var notikt personāla un docētāju apmaiņas aktivitātē. Paredzēts, ka Roberts Nelsons V. Besans šogad kļūs par LMA maģistrantūras diplomdarbu aizstāvēšanas goda priekšsēdētāju. Tāpat uzsāktas sarunas par iespējamo sadarbību ar De La Salle-College of Saint Benilde. Aigars Bikše ar savu darbu “Sarkanais slidkalniņš” piedalās šobrīd notiekošajā Manilas biennālē (Manila biennale) "Open city".

No 2015. gada Latvija uzsākusi dalību starptautiskajā studentu un personāla mobilitāšu programmā Erasmus+ starp programmas valstīm un dalībvalstīm. Dalība programmā paredz abpusējas studentu studiju, docēšanas un darbinieku pieredzes apmaiņas mobilitātes tādos pasaules reģionos kā Āzija, Ziemeļamerika, Latīņamerika, Dienvidāfrika un Rietumbalkāni.

2016. gada projektu konkursa ietvaros Latvijas Mākslas akadēmija saņēmusi finansējumu 2017./2018. studiju gada studentu un personāla mobilitātēm ar ASV, Krieviju, Montenegro, Honkongu, Ķīnu un Filipīnām.

Attēlā: LMA prof. Aigars Bikše, APC Multimediju un Mākslas fakultātes vadītājs Roberts Nelsons V. Besans (Robert Nelson V. Besana), LMA rektors prof. Kristaps Zariņš, LMA prorektors asoc. prof. Andris Vītoliņš un APC Multimediju fakultātes prof. Džeimijs Pacena (Jaime Pacena).