Meklēt
Izvēlne

Kristīnes Ogles lekcija par Vilhelma Purvīša Dabasskatu meistardarbnīcu

2012. gada 5. septembrī plkst. 18:00 Jāņa Akuratera muzejā notiks Mākslas akadēmijas asociētās profesores Kristīnes Ogles lekcija „Vilhelma Purvīša Dabasskatu meistardarbnīca LMA: dzīve, cilvēki, fakti, notikumi…” Lekcija notiek ikgadējās akcijas „Mācību nedēļa pieaugušajiem” ietvaros, kad bērni ir palaisti skolas gaitās un pieaugušajiem ir laiks pašiem iemācīties ko jaunu.

Jāņa Akuratera kolekcijā atrodami vairāku Vilhelma Purvīša Dabasskatu meistardarbnīcas studentu darbi, tostarp Oskara Kalēja un Oļģerta Saldava. Asociētā profesore Kristīne Ogle lekcijā skaidros, kāda bija leģendārā gleznotāja meistardarbnīca, kas to apmeklēja un ko Purvītis saviem studentiem tiecās iemācīt.

Projekts „Mācību nedēļa pieaugušiem” tiek īstenots vairākās Eiropas valstīs un kā jauns un inovatīvs piedāvājums kalpo par daudzpusīgu ierosmes avotu strādājošo vecumgrupas pārstāvjiem. Šogad „Mācību nedēļa pieaugušajiem” norisinās no 3. līdz 9. septembrim. 

Pieteikties lekcijai var, rakstot uz vienu no sekojošajiem e-pastiem: akuraters(abols)memorialiemuzeji.lv">, akuratera.muz(abols)inbox.lv"> vai pa tālruni +371 67619934.

Lekcijas apmeklējums - 1.00 Ls.

Līdz 2012. gada 29. septembrim muzejā apskatāma Vilhelma Purvīša meistardarbnīcas audzēkņa, gleznotāja un mākslas vēsturnieka Oļģerta Saldava gleznu izstāde „Zemes prieks”. Izstāde veltīta mākslinieka 105. dzimšanas dienai.

Muzejs atvērts: 11.00 - 18.00, slēgts – svētdienās, pirmdienās

Jāņa Akuratera muzejs
O. Vācieša iela 6a, Rīga
Mājaslapa: www.akurateramuzejs.lv