Meklēt
Izvēlne

KULDĪGĀ, ADATU FABRIKĀ ATKLĀTA IZSTĀDE "KONCENTRISKIE VIĻŅI"

Ar plašu Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālās doktora studiju programmas studentu un pasniedzēju darbu izstādi durvis apmeklētājiem vērs atjaunotās Adatu Fabrika telpas Kuldīgā.

2022.gada vasarā būvdarbu noslēgumam tuvojas Kuldīgas Adatu Fabrika, lai jau rudenī uzņemtu Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskās maģistra studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (SDSI) studentus no visas pasaules.

Ņemot vērā, ka Adatu Fabrikas izveides mērķis ir tieši LMA starptautiskās pakalpojumu dizaina studiju programmas mājvieta, atvērto durvju dienu kultūras piedzīvojums ir ne tikai pati māja, bet arī māksla – laikā no 1.jūlija līdz 15.septembrim Adatu Fabrikas telpās pirmo reizi vienkopus būs apskatāma LMA profesionālās doktora studiju programmas studentu un diplomdarbu vadītāju darbu izstāde “Koncentriskie viļņi”.

Triju mākslas augstskolu Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kopīgi veidotā profesionālā doktora studiju programma ir starpdisciplināra programma, kas nodrošina mākslinieciskajā jaunradē un zinātnē balstītas, kā arī praksē piemērojamas doktora līmeņa starptautiski atzītas profesionālās studijas.

Studiju ietvaros savā nozarē jau atpazīstamiem, augsta līmeņa jaunajiem māksliniekiem un dizaineriem ir iespēja apgūt gan teorētiskās zināšanas, gan smelties pieredzi sava radošā projekta realizācijā pie profesionāli pieredzējušiem un ievērojamiem starptautiskiem un Latvijā atzītiem māksliniekiem. Profesionālas doktora studiju procesā īpaša uzmanība tiek pievērsta spējai efektīvi komunicēt ar sabiedrību par savu profesionālu māksliniecisko un pētniecībā balstīto māksliniecisko darbību, kā arī veikt patstāvīgu, kritisku analīzi sintēzi un izvērtēšanu, risinot augstākās sarežģītības līmeņa aktuālos jautājumus, kas saistīta ar mākslinieka jaunradi un radošo darbības jomu”, saka doktora studiju programmas vadītāja Agita Gritāne.

Izstādē piedalās, studenti: Elīna Brese, Veronika Frolova, Edmunds Jansons, Rasa Jansone, Laima Jurča, Vineta Kreigere, Ūna Laukmane, Agnese Narņicka, Egons Peršēvics, Anna Pommere, Ansis Rozentāls, Sandra Strēle, Atis Šnēvelis, Laura Veļa, Linda Vilka, Mārtiņš Zutis. Pasniedzēji: Prof. Barbara Ābele, Prof. Aigars Bikše, Prof. Andris Vītoliņš, Prof. Ph.D Kristaps Zariņš, Prof. Mārtiņš Kalsers, Prof. Aleksejs Naumovs Prof. Juris Petraškevičs un Asoc. prof. Ph.D Jaceks Kolasinskis.

Iecere par Adatu fabrikas izveidi radās 2015.gadā, kad LMA un Kuldīgas novada pašvaldība vienojās par ambiciozu plānu – Kuldīgā izveidot jaunu studiju programmu. Pavisam drīz, 2016.gadā LMA uzsāka meklējumus jaunās studiju programmas saturam, lai tiktu radīts unikāls izglītības piedāvājums Latvijā un Baltijas valstīs. Savukārt Kuldīgas novada pašvaldība tam paralēli uzsāka Adatu Fabrikas projekta īstenošanu ar mērķi topošajai studiju programmai iekārtot mājvietu.

Šobrīd Adatu fabrikas būvdarbi pilnībā nav pabeigti, bet esam nepacietīgi vērt durvis interesentiem un ļaut ieskatīties Zaigas Gailes biroja radītajos elegantajos interjeros. Līdz ar septembri Adatu Fabriku sāks intensīvi apdzīvot tās galvenie lietotāji – studenti, vasara ir īstā iespēja netraucēti ielūkoties Adatu Fabrikas burvīgajā atmosfērā.

Izstāde tiek rīkota kā daļa no Eiropas Savienības projekta “Apvārsnis 2020” projekta „Dažādība – mākslas pētniecība Eiropas Savienībā”, kura mērķis ir attīstīt mākslas, dizaina un teorētisko zināšanu pētniecību.

Izstādes darba laiks:
1.jūlijs – 15.septembris, 2022
No trešdienas līdz svētdienai, no pl.12.00 līdz 18.00
Kalpaka iela 4, Kuldīga