Meklēt
Izvēlne

Kuldīgas Mākslas namā atklās izstādi “Māls un pavediens”

Kuldīgas Mākslinieku rezidence 2019. gada izstāžu sezonu iesāk ar izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. No 12. janvāra līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma LMA Keramikas un Tekstilmākslas apakšnozares pasniedzēju un studentu darbu izstāde “Māls un pavediens”.

Izstādē Kuldīgas novada iedzīvotāji un viesi varēs iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas un Tekstilmākslas nodaļu pasniedzēju un studentu darbiem laikā, kad tiek īstenots projekts par Mākslas un radošā klastera "Adatu fabrika" izveidi Kuldīgā.

Šī izstāde ir pirmais Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades programmas pasākums.

Izstādē būs skatāmi studentu darbi, kas rādīti mācību uzdevumu ietvaros, liekot uzsvaru uz LMA kā jauno profesionāļu pilnveidošanās vietu. Darbi izstrādāti visdažādākajās keramikas un tekstilmākslas tehnikās un sniedz ieskatu nodaļu daudzpusībā un jauno mākslinieku iztēles iespējās. Savukārt pasniedzēji – pieredzējuši un pazīstami mākslinieki – izstādījuši darbus, kuri pauž katram raksturīgo skatījumu un tehnisko izpildījumu laikmeta kontekstā.

Tekstilmākslas apakšnozarē profesionāļu vadībā studenti attīsta domāšanu par tekstilu kā starpdisciplināru mākslas jomu, kurā var darboties kā mākslas, tā dizaina laukā. Tekstils ir viens no daudzpusīgākajiem materiāliem un ir fleksibls tiešā un pārnestā nozīmē, tekstilmākslas ietvaros var nodarboties ar šķiedras mākslu, auduma virsmas dizainu, trīsdimensionāliem objektiem, klasisko un eksperimentālo gobelēnu, digitālo audumu, interjera lietu radīšanu, ekspozīcijas dizainu, mājas tekstilu un sadzīves priekšmetu izveidi.

Keramikas specializācijā dominē kompozīcijas un materiālu apstrādes disciplīnas, kuru laikā tiek padziļināti apgūtas gan tradicionālās, gan eksperimentālās tehnoloģijas. Studenti un pasniedzēji izmanto plašu keramikas materiālu klāstu  akmens masu, porcelānu, šamotu, mālu u. c.

Izstādē piedalās: Keramikas katedras vadītājs profesors Dainis Lesiņš, Vizuālās mākslas nodaļas un Tekstilmākslas katedras vadītāja profesore Ieva Krūmiņa, profesore Aija Baumane, asoc. prof. Dainis Pundurs, asoc. prof. Ženija Loginova, asoc. prof. Līga Skariņa, docents Ainārs Rimicāns, lektores Irēna Andrejeva un Diāna Janušone-Bojāre, kā arī mācību metodiķe Anna Rubene-Zīdere. Studenti: Ojūna Batbajara, Egija Damberga, Kaspars Geiduks, Inuta Graudiņa, Armands Jaspers, Ieva Kaula, Lauris Krauze, Emīlija Lielā, Olga Meļehina, Karlīna Simeona Mežecka, Kristīna Potapova, Marta Prēdele, Katrīna Šatalova, Evija Vītola-Lūse, Elza Timermane, Katrīna Leitēna, Kristīne Kligina, Maruta Konceviča, Elizabete Klints, Kintija Avena, Santa Leimane, Šarlote Baškevica, Katrīna Eihe, Jana Purmale, Agnese Tukāne, Elīne Buka, Guna Stikāne, Annele Slišāne, Baiba Vaivade, Ella Mihailova, Liene Lauriņa, Sabīne Azlauska, Lauma Kokoreviča, Agnese Ondzule, Elīza Kristīne Kleine, Anda Skadmane, Daniela Djubina, Jūlija Jerjomina, Iveta Šmita un Ingrīda Rutka.

Kuldīgas mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmiju Kuldīgā veido Mākslas un radošo klasteri "Adatu fabrika". Klastera mājvieta būs kādreizējās Kuldīgas slimnīcas ķirurģijas korpusa ēka Kalpaka ielā 4, kuras būvprojektu izstrādā arhitektes Zaigas Gailes birojs. Sadarbībā ar starptautiskiem partneriem tiek izstrādāta inovatīva studiju programma un plašs mūžizglītības pakalpojumu klāsts radošo industriju jomā, kas veicinās pastāvīgu starptautisku mācībspēku un studentu apriti Kuldīgā.
Izstādi atklās 2019. gada 11. janvārī plkst. 16.00 Kuldīgas mākslas namā, 1905. gada ielā 6.