Meklēt
Izvēlne

Kuldīgas Mākslinieku rezidences un Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Zviedriju

2014. gada februāra nogalē Kuldīgas Mākslinieku rezidence projekta „Māksla un tehnoloģijas” (Art & Technologies) ietvaros, piedaloties Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājam docentam Andrim Vītoliņam, rīkoja pieredzes apmaiņas braucienu uz Zviedriju, lai tiktos ar Ūlovstrēmas (Olofström) pašvaldību Zviedrijā.

Ūlovstrēmas Mākslinieku rezidence īsteno apjomīgus projektus radošo industriju jomā, lai veicinātu reģiona nodarbinātību un ekonomisko izaugsmi. Izmantojot māksliniecisko potenciālu un radoši pielietojot reģionā esošās darbnīcas, rūpnīcas, aprīkojumu un tehnoloģijas, tiek stratēģiski plānota 1000 jaunu darba vietu izveide. Tā kā Ūlovstrēma tiek dēvēta par „Volvo pilsētu”, jo tās rašanās 60-tajos gados saistīta ar „Volvo” rūpnīcas atvēršanu, Ūlovstrēmas pašvaldībai ir izdevies projektā „Māksla un tehnoloģijas” iesaistīt arī pazīstamā autoražotāja tehnoloģiju izpētes institūtu.

Latvijas Mākslas akadēmija un Kuldīgas Mākslinieku rezidence šobrīd sadarbojas idejiski līdzīgā projektā, mēģinot savest kopā mākslinieka izdomu un vietējā reģiona kompetenci. 2013. gada decembrī tika uzsākts Latvijas Mākslas akadēmijas modes mākslas studentu un Kuldīgas amatnieku sadarbības projekts, kura rezultāti gaidāmi šī gada vasarā. 

Zviedrijas vizīte turpinājās ar tikšanos Gēteborgas Mākslas akadēmijā, ar profesoru Peteru Oisterseku (Peter Ojstersek) pārrunājot sadarbību 2015. gada starptautiskajā studentu glezniecības vasaras plenērā Kuldīgā. Arī 2014. gada studentu glezniecības plenērs Kuldīgā būs starptautisks, piedaloties studentiem un pasniedzējiem no Lietuvas, Somijas un Igaunijas mākslas akadēmijām.

Braucienu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.