Meklēt
Izvēlne

KUR MĀKSLĀ IR KARJERA? LMA STUDENTU KARJERAS ATBALSTA CENTRS AICINA UZ SARUNU SERIĀLA OTRO CIKLU

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu karjeras atbalsta centrs turpina aizsākto sarunu seriālu “Kur mākslā ir karjera?”, izsludinot otro sarunu ciklu un šī semestra pēdējās trīs tikšanās klātienē.

Reizi divās nedēļās, trešdienās, sākot ar 29. martu, LMA notiks tikšanās ar mākslas nozares profesionāļiem. Aicinātie mākslinieki, organizāciju vadītāji un galeristi, atklātās sarunās turpinās dalīties pieredzē balstītos padomos apzinātai karjeras veidošanai mākslas nozarē.

Kā ierasts, katra sarunu seriāla epizode tiek veltīta kādai noteiktai tēmai, kas saistīta ar karjeru mākslā – lokāli un starptautiski. Kopā ar aicinātajiem nozares profesionāļiem pievērsīsimies praktisko soļu ābecei un apzināsim profesijas specifiku, izaicinājumus un iespējas. Atklāti par būtisko un praktisko gan pirms, gan pēc panākumiem – par lēmumu pieņemšanu un sadarbību, risku apzināšanos un cīņu pret bailēm, par institūciju atbalstu, uzņēmējdarbību, biznesu, autortiesībām, ambīcijām un radošu veiksmi. Sarunas ietvers gan pieredzes apmaiņu, gan diskusijas starp aicinātajiem viesiem un klausītājiem.

Otrā cikla pirmā saruna notiks 29. martā plkst. 18.00 LMA un tā pievērsīsies mākslinieku vadītām organizācijām. Paneļdiskusijā piedalīsies: gleznotājs Andris Eglītis, kurš jau vairākas sezonas, veiksmīgi vada projektu “Savvaļa”, un mākslinieks, kurators, galerijas “427” līdzdibinātājs – Kaspars Groševs.

Sarunu seriāla 12. aprīļa epizode būs veltīta mākslinieku rezidencēm un sarunā piedalīsies starptautiskais mākslinieks, LMA POST apakšnozares mācībspēks Kristaps Ancāns un “Academia” balvas pirmā laureāte Kristīne Daukšte, kura tikko noslēgusi balvā gūto ACMES rezidentūru Londonā. 

Savukārt 26. aprīlī runāsim par galerijas lomu mākslinieka karjerā un tiksimies ar galerijas vadītāju ar starptautisku pieredzi Alisi Carevu, savukārt mākslinieka perspektīvu pārstāvēs veiksmīgais Indriķis Ģlezis.

Sarunas apmeklēt aicināti visi interesenti – īpaši mākslas un kultūras jomās studējošie, mākslu un dizaina vidusskolu audzēkņi. Sarunu seriālu moderēs LMA studentu karjeras atbalsta centra vadītāja Ieva Stalšene. Lai tieši un atklāti runātu par būtisko, saruna ir piedzīvojama tikai klātienē, bez tiešraidēm un ierakstiem.


LMA Studentu karjeras centrs izveidots ESF projekta Nr.8.2.3.0/18/A/018 “Latvijas Mākslas akadēmijas pārvaldības pilnveide” ietvaros.