Meklēt
Izvēlne

"Laika zīmes" medaļās

No 2012. gada 2. līdz 12. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu medaļu mākslas un tēlniecības mazo formu izstāde „Laika zīmes”. Nu jau tā ir tradīcija – pirms piedalīšanās Starptautiskajā medaļu un tēlniecības mazo formu digitālajā konkursā, Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti prezentē savus darbus Rēzeknē.

Lai gan medaļu un tēlniecības mazo formu māksla ir aktuāla un profesionāļi zina, ko no šādas izstādes var sagaidīt, tomēr ikdienas skatītājam droši vien vispirms prātā nāk konservatīvā medaļu izpratne – precīzi apaļas, ar nelielu cilni veidotas. Uzreiz gribas aicināt – nāciet un atrodiet pavisam citādas medaļas!

Te nav ne vēsts no vienveidības, bet ir neierasti formu un materiālu risinājumi - metāls, dzelzs, misiņš, akrils, stikls u.c. materiāli saplūst vienotā kompozīcijā, atspoguļojot laika plūdumu, laika nospiedumus, laika nepārtrauktību utt.

Izstādē tēlniecības mazo formu mākslas darbus prezentē Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti Zane Elerte, Marta Purviņa, Krista Kuzņecova, Māra Aleksandroviča, Eva Ziediņa, Milana Semeņuka, Kristīne Igovena, Līga Uzulnīce, Artis Adijāns, Valdis Linužs, Igors Krilovs. Studentu pulkam pievienojas arī viņu pedagoģe - tēlniece Māra Kalniņa.

Jau 15. maijā sāksies mākslas darbu digitālais konkurss, kurā piedalās jaunie mākslinieki no visas pasaules, tāpēc izmantojiet iespēju – iepazīstiet vietējo mākslinieku veikumu, kuri šobrīd pasaulē iedrošinās atstāt paši sava Laika zīmes.

Informācija par konkursu atrodama šeit (klikšķināt te).

Latgales Kultūrvēstures muzejs
Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
Par muzeju: http://www.rezekne.lv/index.php?id=182