Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz Ekspedīciju Vecmīlgrāvī 25. maijā

Sestdien, 2013. gada 25. maijā, Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz ekspedīciju Vecmīlgrāvī. Ekspedīcijas ietvaros – filosofa lekcija, ekskursija Kuģu būvētavā, pastaiga ar vēsturnieku, vairāki mākslas mikronotikumi kā ierosmes tālākai klejošanai.

KAS IR EKSPEDĪCIJA?
Ekspedīcija ir ceļojums ar noteiktu mērķi, parasti – pētīt, novērot, ievākt datus tālākai izmantošanai. Ekspedīcija: Vecmīlgrāvis ir vienas dienas ekspedīcija Vecmīlgrāvī ar mikronotikumiem tālākas klejošanas rosināšanai. Ekspedīcijai var pievienoties jebkurā no tās punktiem.

Programma:
11.00 Ekspedīcijas kuģīša atiešana no Akmens tilta (Vanšu tilta pusē. Kuģītis „Jelgava” ). Uz kuģīša – filosofa Jāņa Taurena priekšlasījums „Arhitektūras utopija: poēzija un īstenība”. Braucienam ar kuģīti jāpiesakās: http://ej.uz/ekspedicijas_kugis

12.00 Kuģīša pietauvošanās Vecmīlgrāvī, piestātnē Meldru ielā 1a. „Vecmīlgrāvja partitūras” Skaņas instalācija Zivju tirgus laukuma paviljonā.

13.00 Ekskursija Rīgas Kuģu būvētavā. Vietu skaits ierobežots, iepriekš jāpiesakās: http://ej.uz/kugu_rupnica.

12.00-19.00
Ievas Saulītes izstāde „Logos” kafejnīcā „SOLLI” A. Dombrovska ielā 22
Darbu izejmateriāls ir iesaiņojumu fragmenti, logotipi uz tiem, kas sen aizmirstu iemeslu dēļ kādu laiku uzrunājuši ar dīvainu ziņojumu vai izskatu un nav izmesti atkritumos. Preču zīmes šajā virtuālajā pasaulē ir kļuvušas par vērā ņemamiem raksturlielumiem, kas kalpo kā saikne ar apkārtējo un mēdz aizvietot cilvēcisku attiecību izpausmes. Zīmējumu sērija tiecas norādīt vai pastarpināti novērot cilvēku savstarpējās attiecības un to dīvainos mezglojumus.

Viktorijas Ekstas izstāde „No punkta A  līdz punktam B” kafejnīcā „Kafejnīca” Gāles ielā 2.

Ingrīdas Pičukānes viedodarbs „Vecmīlgrāvja leģendas” tirgus laukumā. Videodarbā dokumentētēti Vecmīlgrāvja iedzīvotāji nostāsti un leģendas.

„11:34 – 23:16” Ilustratori James Turek, Sabine Moore, Ingrīda Pičukāne, Mārtiņš Zutis devās Vecmīlgrāvī, novērojumus piefiksējot skicēs un zīmējumos. Vēlāk, apvienots hronoloģiskā secībā, rezultāts ir savdabīgs Vecmīlgrāvja portrets un tikpat labi – stāsts par skatīšnos un ieraudzīšanu.

Subjektīvā Vecmīlgrāvja karte – katra ekspedīcijas dalībnieka rīcībā būs subjektīvā Vecmīlgrāvja karte ar objektiem, kurus par ievērības cienīgiem uzskatījuši dažādi Vecmīlgrāvieši. Objektu spektrs – no baznīcas – bākas līdz zīmīgam grafiti.

17.00 „Dombrovska Vecmīlgrāvis” Pastaiga ar vēsturnieku Andreju Grāpi. Sākums: Burtnieku namā Ziemeļblāzmas ielā 38. (Maršruts: Burtnieku nams – Proģimnāzijas ēka – Ziemeļblāzma). Augusts Dombrovkis ir unikāla personība Latvijas vēsturē – kokrūpnieks, vijoļmeistars, mecenāts, kultūras darbinieks, mums gribētos teikt – arī utopists ar apbrīnojamu enerģiju un spēku savu utopiju īstenošanā. Andrejs Grāpis ir litertūrvēsturnieks, apjomīgā pētījuma „Augusts Dombrovskis. Mūžs un veikums” autors.

20.00 Ekspedīcijas noslēgums. Kafejnīcā „SOLLI” A. Dombrovska ielā 22.
Sandra Jogeva (Igaunija) performance. Sandra Jogeva ir māksliniece, rakstniece, kuratore, kopā ar Tanel Saar un Erik Alalooga vada neatkarīgu mākslas telpu “Art Container” Tallinā. Kopš 2011. gada Sandra Jogeva savās performancēs pievēršas “stand-up traģēdijas” žanram. Vecmīlgrāvja performancē Sandra Jogeva komentēs mūsdienu utopijas, pievēršot uzmanību Ziedu Alejai (Lilleorg) – kopienai Igaunijā, kas apvieno eko-draudzīgu dzīvesveidu un New Age garīgos meklējumus, piesaistot arvien vairāk igauņu māksliniekus, dizainerus, arhitektus.

DJ IVARZZ (Vecmīlgrāvis)

VJ Roza Lux (Vecmīlgrāvis)

PRAKTISKA INFORMĀCIJA:
Brauciens ar kuģīti – 3 LVL, pārējie pasākumi – bez maksas.

Nokļūšana uz Vecmīlgrāvi:
1) Ar ekspedīcijas kuģīti (uz kuģa var ņemt līdzi riteņus)
2) Ar riteni (apmēram 50-60 min no centra)
3) Ar sabiedrisko transportu: 2, 24. autobuss līdz pieturām Emmas iela (vistuvākā Kuģu būvētavai), Melīdas iela (vistuvākā kafejnīcai „SOLLI” - ekspedīcijas noslēgumam), Kreimeņu iela (vistuvākā Burtnieku namam – pastaigai ar vēsturnieku)
4) Ar mikroatobusiem (līdzīgs maršruts kā sab. transportam)
5) Ar vilcienu līdz stacijai „Ziemeļblāzma)

NB! Ekspedīcijas kuģītis vedīs tikai uz Vecmīlgrāvi!

Visos ekspedīcijas punktos būs pieejamas ekspedīcijas kartes ar ekspedīcijas notikumu atrašanās vietām un vietējām kafejnīcām izsalkuma remdēšanai.

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs. Ideja: Zane Zajančkauska.

Paldies par atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam, Igaunijas Republikas vēstniecībai Rīgā, LUX Express. Kā arī Kaisai Kahu un Totaldobže, Intai Biezajai un Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai, Lienei Kubiļus un Ziemeļblāzmai, Orestam Silabriedim, PB.LV.

Plašāka informācija:
Zane Zajančkauska
t. 26130666
zane(abols)lcca.lv">