Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz 75. karnevālu "Labvakar, dāmas un kungi!"

Jazz, blues & some sexy shoes... tieši ar šādu gaisīgu un humora pilnu dzirksti Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz jau septiņdesmit piekto, leģendām apvīto karnevālu, kas Mākslas akadēmijā norisināsies š.g. 22. februārī. Džeza popularitātes laiks ir 1920. gadi – dumpinieku dekāde, kurā sirreālisms, dadaisms, trakulīgas dejas ir tikai daži no neskaitāmajiem piemēriem, kas raksturo šo laika posmu. Ideju eksplozija savienojumā ar finansiālu izaugsmi sniedza iespēju ļauties iztēles lidojumam, kas atspoguļojās bezrūpībā, dzīvespriekā un vēlmē nepakļauties, kas līdz mūsdienām saglabājies melnbaltā kino ierakstos. 

Karnevāls šogad uzmirdzēs visā savā krāsainajā būtībā, džeza vadmotīvā iekļaujot visdažādākās muzikālās parādības, īpašu uzsvaru liekot uz māksliniecisko kvalitāti un improvizāciju. Džezā vieta ir ne tikai meitenēm, bet arī drošsirdīgiem vīriešiem, azartiskiem dzīves spēlmaņiem, sirreālistu, dadaistu un citu modernistu darbu prototipiem, mēmo filmu zvaigznēm, Parīzes kabarē dāmām un Ņujorkas pašpuikām.

Šogad karnevāla viesus gaida plašs mūzikas klāsts – no klasiskās un akadēmiskās mūzikas skaņām ēkas pirmajā stāvā, līdz iespējai ceļot tehno un elektro mūzikas ritmos akadēmijas augstākajos stāvos. Īpašu muzikālo baudījumu būs sarūpējuši karnevāla ārzemju viesi – Dorcelsius (Francija, Vācija) un DJ FAX (Spānija). Pasākumā uzstāsies arī pašmāju džezmeņi Deniss Paškevičs ar projektu „Funk Terapy”, Sapņu komandas skaņu celiņa ierakstītāji, „Retro Limited”, „Very Cool People”, „Peach Rockets”, „Bunch of Gentlemen”, „The Coconuts”, „Pingvīnu Cirks” un daudzi citi. Uz radio ielas darbosies Rīga Radio ētera personības Eduards Beķeris, Roberts Gobziņš, Eduards Švāns, DJ Monsta un Rise, uz radio NABA skatuves kāps burvīgās SKAzka, kā arī J. Vanadziņa projekts „Mozambika”, „Treeeye”, blūzroka projekts „GUD”, „S&T Syndicate”, „VairākKaunaNav” un citi. Skatītājus priecēs „Soul Tap” dejotājas, un 20. gadsimta sākuma noskaņas papildinās mēmais kino klaviermūzikas improvizāciju pavadījumā. Savukārt par elektro mūzikas daudzveidību rūpēsies pazīstamākie Latvijas diskžokeji: AG, Raitis, NGC-5128, Nikotins, MR.ZIVS, ARNO, SAIRAM un daudzi citi DJ.

Sagaida ne tikai muzikāli pārsteigumi, bet, kā vienmēr, karnevāla unikalitāti pastiprinās estētiski augstvērtīgas dekorācijas, kuras speciāli pasākumam radīs Mākslas akadēmijas studenti. Papildus tam būs iespējams aplūkot vairākas jauno mākslinieku izstādes, un tie, kam pavisam nemierīgs prāts, varēs maldīties Dalī Peintbola dārzā un paši radīt mākslas darbu, par kuru, domājams, dižais meistars būtu sajūsmā.

Karnevāla viesi aicināti apgūt čarlstona un citu jaunmodīgu deju soļus un, pošoties karnevālam, atcerēties, ka oriģinālāko tērpu autoriem būs iespēja iegūt „Tallink” dāvanu karti ceļojumam 200 LVL vērtībā. Ņemiet vērā, ka jau šobrīd iespējams piedalīties arī dažādos konkursos, kas tiek izsludināti karnevāla Facebook lapā un Twitter kontā (@karnevals).

Šogad Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls sadarbībā ar „Dalām Darba Vietu” piedāvā nebijušu iespēju – brīvi pieejamu darbnīcu, kurā, izmantojot līdzpaņemtos apģērbus un audumus, varēsiet saņemt ekspertu padomus un turpat uz vietas sagatavot sev karnevāla tērpu. Tērpu darbnīca atrodas „Dalām Darba Vietu” mītnē, Čaka ielā 113, un tā būs pieejama sākot no sestdienas, 16. februāra.

Biļetes iepriekšpārdošanā ir iespējams iegādāties līdz 21. februārim (ieskaitot) katru dienu no plkst. 9.00 - 17.00. Tirdzniecības vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas garderobe, kas atrodas ēkas pagrabstāvā. Iepriekšpārdošanā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti biļetes varēs iegādāties par 5 LVL; citu augstskolu studenti, uzrādot derīgu studentu apliecību vai ISIC, par 6 LVL un tie, kuri studiju gaitas jau beiguši, varēs biļetes iegādāties par 7 LVL. Pasākuma dienā biļešu cena būs 10 LVL. 

Karnevāls norisināsies 2013. gada 22. februārī no plkst. 20.00 līdz 06.00 Latvijas Mākslas akadēmijas telpās, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā. Viesi aicināti ierasties savlaicīgi, jo šogad plkst. 22.05 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova uzruna, ar ko svinīgi tiks atklāts LMA 75. karnevāls! 

Šogad karnevāls, džentelmenis labākajos gados, atskatās uz savām trakulīgajām jaunības dienām un vēlas par laikiem, kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas, pastāstīt arī jums. Dāmas un kungi, ļausimies mākslas burvībai!

Karnevāla rīkotāji lūdz ņemt vērā, ka pasākumā apreibinošas vielas un dzērienus ienest būs aizliegts. Tāpat līdzi nedrīkst ņemt dzīvību un veselību apdraudošus priekšmetus. Pasākumā nebūs ļauts ievest mājdzīvniekus, kā arī ņemt līdzi bērnus. Ieeja karnevālā sākot no 18 gadu vecuma. 

Īpašs paldies par atbalstu: Stora Enso, Caparol Baltica, Direct Paint Outlet, Profcentrs, SIA „Krāsu Grupa”, SIA „Lenta”, Ticians, Alan Deko, Bea, Kinostudija, Otrā Elpa, SIA „Elste un VS”, SIMODE.

Sponsori: AS Aldaris, Tallink, Antalis, Very Berry, SIA Geka, Valmiermuiža, Piebalgas alus, Zaķumuiža, Storenso, Coco Loco, Vivacolor, Gūtenbergs Druka, Peintbola Parks, AstroPrint, abi 2, Drukā Lētāk, Ezītis miglā, Sexystyle.

Informatīvie atbalstītāji: Rīga Radio, Easyget.lv, Radio Naba, DalamDarbaVietu.lv u.c. 


Noderīgi resursi tīmeklī:
http://karnevals.lma.lv
https://twitter.com/karnevals
http://www.facebook.com/karnevals
http://vimeo.com/karnevals

Kontaktinformācija:
Ingūna Levša / Karnevāla tehniskā un muzikālā noformējuma koordinatore / Mob. tel.: +371 20309000
Anete Krišjanova / Karnevāla PR un vizuālā noformējuma koordinatore / Mob. tel.: +371 26647827
E-pasts: karnevals(abols)lma.lv ">