Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā atklās amerikāņu mākslinieka Gordona Sasaki personālizstādi "Virsmas spriegums"

Latvijas Mākslas akadēmija aicina interesentus uz amerikāņu mākslinieka un Ņujorkas Modernās mākslas muzeja (MoMA) lektora Gordona Sasaki personālizstādi „Virsmas spriegums” (Surface Tension). Ņujorkā strādājošā mākslinieka izstādē būs eksponēti pēdējā laikā tapuši darbi. Daudzveidīgā ekspozīcija atspoguļo mākslinieka interesi par cilvēka ķermeni un tā nozīmes dimensijām, kas atklājas caur attēlojumu. Izstāde būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas aulā no š.g. 18. oktobra līdz 6. novembrim.

Gordona Sasaki (Gordon Sasaki) daiļrade savā ziņā līdzinās amerikāņu mākslinieku Kiki Smitas (Kiki Smith) un Maika Kellija (Mike Kelly) praksei. Arī viņu darbos cilvēka ķermenis bieži aplūkots kā nozīmes nesējs. Tāpat, tiek paplašināts dialogs ar tradīciju, kā tas nereti vērojams modernista Isamu Noguči (Isamu Noguchi) darbos, kura papīra laternas līdzīgā veidā sasaucas ar viņa izcelsmi un Japānas tradicionālo kultūru. Sasaki darbos ķermenis tiek tverts kā izteikti personiska un vienlaikus publiska forma. Pielietojot visdažādākos tradicionālos un mūsdienu materiālus un tehnikas, Gordona Sasaki darbi vienlaikus ir meditatīvi, pārmaiņas vēstoši, gaistoši un brīžiem drūmi humorpilni. 

Mākslinieka darbos netradicionālo tehniku pielietojums savijas ar laikmetīgās mākslas telpā aktuālajām identitātes un kultūras tēmām. Negaidītos veidos kombinējot attēlus un materiālus, mākslinieks apzināti nojauc pieņemtās robežšķirtnes, radot iekļaujošu vidi un paverot brīvu telpu jaunām iespējām. Gordona Sasaki darbi eksponēti personālizstādēs un grupu izstādēs ASV, Kanādā, Japānā, daudzviet Eiropā, kā arī atrodami kā privātpersonu, tā uzņēmumu kolekcijās. Kopš 2004. gada mākslinieks ir lektors Ņujorkas Modernās mākslas muzejā (MoMA). Gordons Sasaki regulāri viesojas mākslas institūcijās ar vieslekcijām un radošajām darbnīcām. Izstādes „Virsmas spriegums” pavadošie pasākumi Mākslas akadēmijā sniegs retu iespēju mākslinieku sastapt klātienē.

Izstāde „Virsmas spriegums” ir daļa no izglītojoša eksperimentālā projekta „Sharing Experience” ar paralēli notiekošo Latvijas mākslinieku projektu/izstādi „Let’s Talk about Painting” Ņujorkā, ASV. Mākslinieka Gordona Sasaki izstāde un viesošanās Rīgā ir iespējama, pateicoties sadarbībai ar izstādes kuratori Marinu Goldenu, UPS Riga, ASV vēstniecības Mazo grantu programmu Latvijā, Latvijas Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu un rektoru prof. Alekseju Naumovu. Izstādes scenogrāfs – Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs prof. Aigars Bikše. No Latvijas puses izstādes norisi Latvijas Mākslas akadēmijā koordinē Inese Bauģe.

Izstādi „Virsmas spriegums” papildinās divi apmeklētājiem atvērti pasākumi – lekcija un radošā darbnīca –, kuros Gordons Sasaki stāstīs par savu pieeju radošajam un pasniedzēja darbam, kā arī dalīsies gūtajā pieredzē un pedagoģiskā darba stratēģijās.

IZSTĀDI PAVADOŠIE PASĀKUMI:
Lekcija „Materials: Medium vs Message”

2013. gada 31. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Mākslas akadēmijas korpusā nr. 2. Darba valoda: angļu.
Ja domājam par materiāliem, ko iespējams pielietot mākslā, mūsdienās mākslinieki saskaras ar teju neierobežotu izvēli. Saistot stāstījumu ar Mākslas akadēmijā skatāmo izstādi „Virsmas spriegums”, Gordons Sasaki auditoriju iepazīstinās ar saviem ieskatiem un pieeju radošajam darbam, īpašu uzmanību pievēršot tam, kā lēmums izmantot konkrētus materiālus ietekmē pašu mākslas darbu saturu.

Radošā darbnīca „UDL – Universal Design for Learning”
2013. gada 1. novembrī plkst. 14.00 Latvijas Mākslas akadēmijas korpusā nr. 2. Darba valoda: angļu.
„Universal Design for Learning” ir principu kopums, kas ļauj izstrādāt mācību programmu, kas visiem indivīdiem sniedz vienlīdz labu iespēju mācīties. Sistēmai pastāv vadlīnijas, kas palīdz mācību procesam noteikt tādus mērķus, metodes, materiālus un vērtēšanas kritērijus, kas piemēroti dažādām personībām un raksturiem. Pretēji tradicionālajai „viens der visiem” pieejai „Universal Design for Learning” ir fleksibls risinājums, ko iespējams personalizēt. Radošā darbnīca būs praktiska nodarbība, kas pedagoģijā ieinteresētus māksliniekus, profesionāļus un administratorus iepazīstinās ar „Universal Design for Learning” pamatprincipiem.

Lekcijas un meistarklases apmeklētājiem lūgums reģistrēties līdz š.g. 30. oktobrim, rakstot e-pastu uz inese.bauge(abols)lma.lv"> (norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru). Radošās darbnīcas dalībnieku skaits – 25 cilvēki.

Izstādes darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga