Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies mākslinieces Birgitas Ramsaueres radošā darbnīca

2013. gada 10. maijā plkst. 12.00 Latvijas Mākslas akadēmija piedāvā iespēju interesentiem tikties ar vācu izcelsmes performanču mākslinieci Birgitu Ramsaueri. Māksliniece no š.g. 10. līdz 17. maijam Rīgā vadīs nedēļu ilgu radošo darbnīcu „Corner Backdrop”. Darba valoda: angļu. Pulcēšanās uz pirmo tikšanos: LMA 1. stāva vestibilā, Kalpaka bulvārī 13. Dalībai darbnīcā interesenti lūgti iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu uz annaance(abols)gmail.com"> vai zvanot pa tālruni +371 29430336 (Ance Gricmane) vai +371 26470733 (Anna Andersone). 

Darbnīca, kas klātesošajiem sniegs iespēju strādāt kopā ar profesionālu un pasaulē jau labi pazīstamu mākslinieci, rosinās palūkoties uz Rīgas arhitektūru no starpdisciplināra skatupunkta – piemēram, savienojot performanču mākslu ar glezniecību, zinātnisku pētījumu ar poēziju u.tml.

Māksliniece Birgita Ramsauere ir pazīstama kā Ņujorkā, Berlīnē un Nirnbergā bāzēta māksliniece, kas savā radošajā darbā apvieno visus iespējamos mākslas virzienus un izteiksmes līdzekļus. Māksliniece iepriekš pasniegusi un ar vieslekcijām uzstājusies Nirnbergas Mākslas akadēmijā (Vācija), Ņujorkas Cooper Union (ASV), Kolumbijas universitātē Ņujorkā (ASV) u.c.

Radošās darbnīcas „Corner Backdrop” unikālais raksturs dos iespēju Latvijas jaunajiem māksliniekiem veidot sinerģiju starp vizuālo mākslu un publisko telpu. Darbnīcas norises laikā būs iespējams pētīt Rīgas vēsturisko arhitektūru, procesa rezultātu atspoguļojot mākslā. Performanču mākslu kā atsevišķu mākslas disciplīnu nepiedāvā apgūt neviena no Latvijas augstskolām, tādēļ darbnīca būs laba iespēja interesentiem iepazīties ar šo mākslas virzienu, apgūt tā teoriju un pielietot to praksē. Projekta laikā radītie darbi tiks eksponēti izstādē Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādes atklāšana gaidāma š.g. 17. maijā.

Latvijas un Vācijas vēsturisko attiecību mijiedarbība ir radījusi savdabīgu kultūras mantojumu Rīgā un citur Latvijā. Birgita Ramsauere vēlas šo vēsturisko skatījumu caur „Corner Backdrop” projektu transformēt mūsdienu mākslas valodā, raisot darbnīcas dalībniekos vēlmi tuvāk iepazīt Rīgas pilsētvidi un strādāt tajā. Birgitas Ramsaueres skatījumā ir svarīgi, lai māksla iziet no ēkas sienām un kļūst par daļu no sabiedrības.

Mākslinieces mājas lapa: www.BirgitRamsauer.net

Birgitas Ramsaueres viesošanās Latvijā iespējama, pateicoties Gētes institūta Rīgā un Latvijas Mākslinieku savienības atbalstam.