Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas asociētajai profesorei Barbarai Ābelei – augsta atzinība Polijā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ziņo, ka tekstilmākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētās profesores Barbaras Ābeles objekts „BARkods” ir saņēmis īpašo žūrijas atzinības balvu par radošiem sasniegumiem 14. Lodzas Starptautiskajā tekstilmākslas triennālē Polijā.

2013. gada 6. maijā durvis vēra 14. Lodzas Starptautiskā tekstilmākslas triennāle, kas ir viens no Eiropas prestižiem tekstilmākslas pasākumiem, kuram tās organizators – Lodzas Centrālais tekstilmākslas muzejs – gatavojas īpaši nopietni.

Šo tradīciju Lodzas muzejs uzsāka jau 1972. gadā, un dažādu valstu mākslinieki triennālē piedalās pēc uzaicinājuma principa. Šogad tajā ir apskatāmi 50 valstu 132 mākslinieku darbi. Latviju ar šķiedras mākslas objektiem pārstāv divi autori – Barbara Ābele un Egils Rozenbergs. Triennāles centrālo notikumu – starptautisko izstādi, kura būs apskatāma līdz 3. novembrim, – pavada 86 mazākas un lielākas satelītizstādes, kas norisināsies 27 Polijas pilsētās.

Pirms triennāles atklāšanas tradicionāli sanāk kopā kompetenta starptautiskā žūrija, kas novērtē dalībnieku māksliniecisko sniegumu un piešķir apbalvojumus dažādās kategorijās. Šogad žūrijā darbojās Norberts Zaviša (Norbert Zawisza, Polija), Eva Latkovska-Žihska (Ewa Latkowska-Żychska, Polija), Kerola K. Rasela (Carol K. Russell, ASV), Pilara Tobona (Pilar Tobon, Kolumbija) un Hiroko Vatanabe (Hiroko Watanabe, Japāna).

Kopumā tika piešķirtas sešas medaļas (viena zelta, divas sudraba, trīs bronzas), īpašie apbalvojumi (Akapi Fonda balva, Lodzas Centrālā tekstilmākslas muzeja medaļa, Lodzas Mākslinieku savienības apbalvojums), kā arī atzinības balvas par augstu māksliniecisko sniegumu.

Īpašo žūrijas atzinības balvu par radošiem sasniegumiem saņēma Latvijas tekstilmākslinieces Barbaras Ābeles tekstilmākslas objekts „BARkods” (2011).

Sirsnīgi sveicam Barbaru Ābeli ar augsto starptautisko apbalvojumu!

Teksts un papildu informācija:
Velta Raudzepa
LNMM Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina krājuma darba vadītāja
Tel.: +371 67830901
E-pasts: Velta.Raudzepa(abols)lnmm.lv">