Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa aicina uz izstādi "Kādai jābūt senioru mājai?"

No 2013. gada 1. augusta līdz 15. augustam Eiropas Savienības mājas Mākslas istabā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas veidotā izstāde „Kādai jābūt senioru mājai?”. Visas izstādē pieteiktās idejas, projekti un maketi ir izstrādāti ar mērķi piedāvāt risinājumus senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai un ērtai saimniekošanai mājoklī. 

Izstādē skatāmie dizaina priekšlikumi ir rezultāts studiju procesā veiktajam pētījumam par lietotāju un izriet no apzinātajām senioru vajadzībām, vēlmēm un sapņiem. Tiek ņemts vērā gan tas, ka Baltijas jūras reģionā un citviet pasaulē ir vērojamas sabiedrības novecošanās tendences, gan arī tas, ka seniori pāris desmitgažu laikā – posmā līdz 2030. gadam – mainīs savu veidolu, proti, viņi būs gados vecāki cilvēki, kas paliks uzticīgi savai stila izjūtai, vaļaspriekiem un dzīves baudām. Tādēļ dizainam jāmeklē risinājumi, kas neatgādina medicīniskas palīgierīces, bet veido funkcionālu un estētisku  priekšmetisko vidi, pakalpojot un darot prieku lietotājam.

Izstādē redzamie darbi tapuši Baltijas jūras reģiona sadarbības projekta „Comfort in Living for Elderly People / StarDust” ietvaros. Starptautiskais projekts, kurā piedalās septiņas Baltijas jūras reģiona valstis, sniedz iespēju Latvijas Mākslas akadēmijā studējošajiem jaunajiem dizaineriem sadarboties ar partnerorganizāciju pārstāvjiem no Zviedrijas Inovāciju sistēmu valsts aģentūras „VINNOVA”, „IDC West Sweden AB” (Zviedrija), Dienvidlietuvas Uzņēmumu biznesa asociācijas (Business Cooperation Centre of Southern Lithuania), Poznaņas Dabaszinātņu universitātes Kokapstrādes fakultātes (Polija), kā arī ar asociētajām partnerorganizācijām – Dānijas Attīstības centru „UMT”, Somijas inovāciju centru „Culminatum Innovation”, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Tallinas Universitāti un Latvijas uzņēmumu „Osis māja”.

„Comfort in Living” ir viens no „StarDust” pilotprojektiem, kura mērķis ir produktu attīstība dzīves kvalitātes nodrošināšanai augošai senioru populācijai Baltijas jūras reģionā. Projekts tiek īstenots ar Baltijas jūras reģiona programmas 2007. – 2013. gadam finansējumu un projekta dalībvalstu atbalstu.

Izstādes darba laiks:
Pirmdien – piektdien: 10.00 – 18.00
Sestdien, svētdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Eiropas Savienības mājas Mākslas istaba
Aspazijas bulvāris 28 (1. stāvs), Rīga
www.esmaja.lv

Projekta „StarDust” mājas lapa:
www.bsrstars.se/stardust