Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde "Graduation” Dublinā

Par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē no 2015. gada 26. marta līdz 2. aprīlim Dublinas Universitātes koledžā (University College Dublin) Īrijā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu un pasniedzēju darbu izstāde „Graduation”. Ekspozīcijā būs pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, ļaujot skatītājiem iepazīties ar vairāk kā desmit LMA 2013. un 2014. gada absolventu darbiem.

Izstāde apliecina jaunās Latvijas mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo mākslā. Ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi, interpretācijā. Izstādes ekspozīcija rosina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās dažādībā – no cilvēka, ainavas un urbānās vides meistarīga atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

LMA rektors profesors Aleksejs Naumovs, raksturojot aktuālo izstādi, iezīmē arī turpmāko LMA dalību Latvijas prezidentūras pasākumos: "Esam gandarīti par paveikto un iespēju prezentēt Mākslas akadēmijas radošos sasniegumus. Izstādē aplūkojamajos darbos mēs varam ieraudzīt laikmetīgas tendences, kas savu "radošo svaigumu" un aktualitāti nepazaudētu arī globālos mākslas tirgos un mesēs.”

Izstādē piedalās: Līva Graudiņa, Inta Stalidzāne, Baiba Apsīte, Paula Zariņa, Ilze Egle, Laura Pole, Magone Boleiko, Darja Fjodorova, Klāra Grundšteine, Kristīne Lasmane, Agnese Basova un Dārta Hapanioneka, kā arī LMA pasniedzēji – diplomdarbu vadītāji Aleksejs Naumovs, Juris Petraškēvičs, Kristaps Zariņš, Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

Izstādi organizē Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Īrijā un Latvijas Mākslas akadēmiju.


Izstādes norises vieta:
University College Dublin

Gallery Walk - UCD Student Centre
UCD, Belfield
Dublin 4