Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstāde "Pārmīt"

2014. gada 7. augustā Latvijas Mākslas akadēmijā tiks atklāta jau par gadskārtēju tradīciju kļuvusī maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstāde, kurai šogad dots nosaukums „Pārmīt”. Ekspozīcijā būs pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, ļaujot skatītājam iepazīties ar darbiem, kas plašākai publikai palikuši neredzēti, jo izstādīti tikai uz īsu brīdi diplomdarbu aizstāvēšanas laikā aizvadītā studiju gada noslēgumā. Ikviens interesents laipni aicināts uz izstādes atklāšanu Latvijas Mākslas akadēmijas aulā 7. augustā plkst. 18.00. Ekspozīcija būs apmeklētājiem atvērta līdz 27. augustam.

Ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru vadītajiem dalībai izstādē rūpīgi izvēlēti tie jaunie mākslinieki, kuru rokrakstā un spējās nolasāmas novitātes un saskatāms ievērojams radošais potenciāls, ko nākotnē jutīsim atbalsojamies Latvijas un starptautiskajā kultūrtelpā. Daudzveidīgajā un ideju piesātinātajā izstādē būs pārstāvētas Glezniecības, Grafikas, Tekstilmākslas, Keramikas, Tēlniecības un Stikla mākslas apakšnozares.

Kā katru gadu, dažādajiem radošās valodas izpausmes veidiem tiek meklēts kopsaucējs, kas trāpīgi raksturo jauno mākslinieku veikumu un izpaužas kādā vārdu spēlē izstādes nosaukumā. Apspēlējot dažādās vārda „pārmīt” nozīmes, skatītājs varēs iepazīties ar māksliniekiem, kuri mīt aiz augstajām Akadēmijas sienām, izzināt viņu darbus, kas tapuši sadarbojoties ar diplomdarbu vadītājiem, pārmijot radošo darbu tēmas un to risinājumus. Un visbeidzot mainot savu vidi, nododoties tālākai radošai darbībai jau ārpus Akadēmijas sienām.

Izstāde tapusi ar „ABLV Charitable Foundation” atbalstu.

Izstādē piedalās: Agnese Basova, Dārta Hapanioneka, Vineta Priste-Kārkla, Irīna Špakova, Klāra Grundšteine, Inga Ģibiete, Kristīne Lasmane, Līva Rutmane-Kalniņa, Irēna Andrejeva, Annika Dzērve, Līva Kaprāle, Maruta Gredzena, Ieva Ekmane, Laura Ose, Diāna Janušone, Elīna Vojevoda.

Projekta atbalstītāji: „ABLV Charitable Foundation”, Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA „Valmiermuižas alus”.

Izstādes kuratore: Antra Priede.

Darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00
Ceturtdien: 11.00–19.00
Pārtraukums: 14.30–15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga