Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs viesojās Azerbaidžānas Mākslas akadēmijā (Azerbaijan State Academy of Fine Arts)

Vizītes laikā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs pirmoreiz Azerbaidžānas Mākslas akadēmijas pastāvēšanas laikā kā ārvalstu goda priekšsēdētājs vērtēja bakalaura un maģistra programmu studentu darbus, kā arī tikās ar rektoru Omāru Eldorovu (Omar Eldorov), akadēmijas mācībspēkiem un Azerbadžānas Izglītības ministra vietnieku Firudinu Kurbanovu (Firudin Qurbanov). 

"Prieks par ilggadējo sadarbību ar Azerbaidžānas Mākslas akadēmiju, kas ir vainagojusies arī ar sadarbības līgumu. Jau rudenī gaidām akadēmijas pasniedzējus atbildes vizītē pie mums. Projekta "Live painting" ietvaros vizītes laikā tapa arī glezna ar Baku ainavu," stāsta LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs.
Latvijas dienu un finanšu ministres vizītes ietvaros slavenās arhitektes Zahas Hadīdas projektētajā (Zaha Hadid) "Heydar Aliyev Center" bija apskatāma arī LMA profesoru, gleznotāju Alekseja Naumova, Kristapa Zariņa un Andra Vītoliņa darbu izstāde "One world different seas". Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas tēla atpazīstamību.
Sadarbības līgums starp LMA un Azerbaidžānas Mākslas akadēmiju paredz abu pušu sadarbību akadēmiskā personāla un studentu pieredzes apmaiņā, izstāžu veidošanā, pētniecībā, akadēmisku programmu veidošanā un citās augstāko izglītību mākslās sekmējošās aktivitātēs.