Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Starptautiskais Baltijas valstu keramikas simpozijs

No 2012. gada 15. aprīļa līdz 22. aprīlim Ikšķilē norisinās Latvijas Mākslas akadēmijas rīkotais Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs, kurā piedalās studenti un pasniedzēji no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Nīderlandes. Cepļa atvēršanas svētki notiks š.g. 21. aprīlī plkst. 12:00 Ikšķilē, J. Kugas ielā 11. Visi interesenti laipni aicināti!

Vēsturiski keramikai visā Baltijas reģiona kultūrā ir īpaši dziļas un nozīmīgas saknes. Keramikas apakšnozare ir viena no senākajām Latvijas Mākslas akadēmijas darbnīcām, tā veidota jau 1924. gadā. Toreiz keramikas apdedzināšanai izmantoja tikai malkas cepļus, tagad, pakļaujoties ugunsdzēsības normām pilsētas centrā, tie visi ir nomainīti pret elektriskajiem.

Latvijas Mākslas akadēmijai pieder J. Kugas māja Ikšķilē, kur pēdējā laikā regulāri notiek studentu vasaras plenēri. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Mākslas akadēmijas atbalstu 2007. gadā tur tika uzbūvēts keramikas malkas ceplis. Buro-Box ir īpaša cepļa konstrukcija, kas jau vairākus gadus atrodas „Keramikas cepļu TOPA” virsotnē! Var uzskaitīt daudzus uzlabojumus, kas veiksmīgi atšķir to iepriekšējiem modeļiem un ļauj ātri sasniegt vēlamo 1350 grādu augsto apdedzināšanas temperatūru. Malkas apdedzinājuma atklāta uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, ar to var panākt interesantus efektus, kā arī izmantot īpašas augstā apdedzinājuma glazūras – seladona, „vērša asinis” un citas.

Ikšķilē notiekošais Baltijas valstu keramikas simpozijs ir labs stimuls jauno mākslinieku radošajai izaugsmei. Simpozija mērķi ir aizpildīt iztrūkstošo mācību procesa posmu, izmantojot keramikas malkas cepli, kā arī pilnveidot dalībnieku profesionalitāti, celt kvalifikāciju un salīdzināt dažādu augstskolu mācību programmas. Starptautiskais simpozijs kā mācību procesa sastāvdaļa veicina studentu radošo darbību un starptautisko kontaktu veidošanos, kā arī popularizē sabiedrībā senās mākslas tradīcijas.

Simpoziju rīko:
Latvijas Mākslas Akadēmijas Keramikas katedra: katedras vadītājs profesors Dainis Lesiņš, asociētā profesore Līga Skariņa, docents Ainārs Rimicāns, asociētais profesors Dainis Pundurs un asociētā profesore Ženija Loginova.

Kontaktinformācija
Profesors Dainis Lesiņš
Latvijas Mākslas akadēmijas
Keramikas katedras vadītājs
Mob. tel.: +371 26188910
Asociētā profesore Ženija Loginova
Mob. tel.: +371 29774138