Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti ir aicināti uz 10 izglītības iestāžu ēku fasādēm radīt monumentālās glezniecības mākslas darbus

Pirmdien, 5.decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) tika parakstīts sadarbības līgums ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par  monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz  izglītības iestāžu ēku fasādēm.

“2014.gadā Rīgas pašvaldība sāka sadarbību ar Latvijas Mākslas akadēmiju un trīs gados uz 17 Rīgas izglītības iestādēm ir tapuši monumentālās glezniecības mākslas darbi. Manuprāt, tā ir vērtīga iespēja akadēmijas studentiem, kuri šajā programmā var iegūt pieredzi un radīt savu mākslas darbu pilsētvidē. Savukārt rīdziniekiem ir iespēja novērtēt, kā pilsētā ienāk krāsas un māksla, kas padara to skaistāku,”  norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.
Plānots, ka 2017.gadā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti radīs monumentālos glezniecības mākslas darbus uz desmit Rīgas pilsētas izglītības iestāžu ēku fasādēm:   Rīgas 273.pirmsskolas izglītības iestādes, Ilūkstes ielā 101 k-4; Rīgas 272.pirmsskolas izglītības iestādes “Pērlīte” Jelgavas ielā 86A; Rīgas 106.pirmsskolas izglītības iestādes Ūnijas ielā 83; Rīgas 104.pirmsskolas izglītības iestādes Slokas ielā 207; Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Kamolītis” Iļģuciema ielā 4; Rīgas 14.pirmsskolas izglītības iestādes Vircavas ielā 2; Rīgas 62.pirmsskolas izglītības iestādes Alīses ielā 19; Rīgas 255.pirmsskolas izglītības iestādes Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā 5; Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Laismiņa” Slokas ielā 211; Rīgas 94.pirmsskolas izglītības iestādes Krišjāņa Barona ielā 97B.
“Latvijas Mākslas akadēmijai ir patiess prieks, ka Rīgas dome ir radījusi iespēju studentiem izpausties ar saviem darbiem, krāsām, vides mākslu. Manuprāt rezultāts par šiem sadarbības gadiem ir ne tikai skaitlisks, bet arī mākslinieciski vērtīgs un to novērtē arī rīdzinieki un pilsētas viesi,” parakstot līgumu pauda Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs.

“Pirmā Mākslas akadēmijas studentu radīto darbu skate varētu notikt jau ziemā, savukārt aprīlī ir plānots parakstīt līgumus par konkrētu darbu realizācijā. Sakarā ar to, ka darbi taps uz izglītības iestāžu fasādēm, tad nākamā gada 1.septembrī tiem ir jābūt pabeigtiem,” informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.
Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno koncepciju - renovējot  pilsētas pašvaldības izglītības iestādes kā apkaimes dominantes. Tā kā lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20.gs. sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību veidojot mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa