Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde „Draiskās lelles”

No 16. septembra līdz 14. oktobrim Siguldas novada Jaunrades centra aktu zālē (Skolas ielā 3) būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras studentu prakses darbu izstāde „Draiskās lelles".

Rotaļlietas patīk visiem, - pat tad, kad esam pieauguši. Tās kļūst par mūsu brīvā laika partneriem, sarunu biedriem un spēj ievest mūs citā - iztēles pasaulē. Tāpat kā cilvēkiem, arī rotaļlietām ir savs raksturs un seja.

Izstādes „Draiskās lelles" uzsvars likts uz kustību. Tā paver vēl lielākus brīvības apvāršņus iztēlei un rada baudu ne tikai acīm, bet arī cilvēka maņām un ataino pārsteiguma mirkli.

Šogad Latvijas Mākslas akadēmijas otro un trešo kursu deviņi studenti no Metāla dizaina katedras izvēlējās savu iepriekšējā studiju gada trešo semestri veltīt kustīgo rotaļlietu iecerēm un izveidei. Šajā laikā doc. Arvīda Endziņa, doc. Andra Silapētera un profesora Jura Gagaiņa vadībā jaunie mākslinieki izgatavoja aptuveni divdesmit darbus, ar kuriem vēlas iepriecināt Siguldas novada bērnus.

Izstādē piedalās ne tikai studenti, bet arī pasniedzēji Arvīds Endziņš un Juris Gagainis ar savām radītajām draiskajām lellēm. Mēnesi darbi tiks izstādīti Siguldas novada Jaunrades centra aktu zālē un būs pieejami ikvienam interesantam. Pēc izstādes darbi tiks uzdāvināti Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļai un Siguldas novada pirmskolas izglītības iestādei „Saulīte".

„Metāla dizaina katedras studenti pie šādas tēmas strādāja pirmo reizi, un jāatzīst - viņi ir guvuši noderīgu pieredzi un interesantu radošo procesu", stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras vadītājs, profesors Juris Gagainis

Izstāde atvērta:
darba dienās 13.00 - 19.00,
sestdien 10.00 - 15.00,
svētdien - slēgts.
Ieeja - brīva.