Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventes panākumi jauno dizaineru konkursā "SaloneSatellite"

No 2016. gada 12. līdz 15. oktobrim norisinājās Itālijas dizaina izstāde "I Saloni WorldWide Moscow". Tās ietvaros notika jauno dizaineru konkurss "SaloneSatellite", kurā piedalījās un guva panākumus arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi.

LMA pārstāvēja Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studenti Gundega Kalendra un Ints Neiberts ar sociālā dizaina projektu "ROK", kas tapis sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību projekta "Radošais izaicinājums" ietvarā pagājušajā studiju gadā. Konkursa dalībnieku vidū bija arī LMA absolvente Lāsma Kondrāte ar LMA bakalaura programmā izstrādāto diplomdarbu "Paiesimies..." (darba vadītāja - asoc. prof. Barbara Ābele). Viņa ieguva starptautiskās žūrijas atzinības balvu - iespēju bez maksas eksponēt savu darbu Milānas dizaina meses "I Saloni" jauno dizaineru sadaļā "SaloneSatellite" 2017. gadā no 4. līdz 9. aprīlim.

Konkurss "SaloneSatellite Moscow" šogad norisinājās jau divpadsmito reizi. Tajā piedalījās 44 dalībnieki no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Latvijas. Šī gada konkursa tēma bija New Materials > New Design - uzsvars tika likts uz jauno materiālu potenciālu dizainā. Konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija, atzīti dizaineri, arhitekti un dizaina kritiķi.

Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistratūras 2. kursa studenti Gundega Kalendra un Ints Neiberts konkursā piedalījās ar projektu "ROK" (līdzautori: Sabīne Vīksne un Toms Babčuks, darba vadītājas prof. Inguna Elere un asoc. prof. Barbara Ābele). Tā ir uz vājredzīgu cilvēku prasmēm balstīta produkta izstrāde, kas ietver kopīgas dizainēšanas un darināšanas procesu un grafisko dizainu. Tas ļauj vājredzīgiem cilvēkiem īpašā veidā adīt interjerā lietojamu multifunkcionālu tīklu ROK, tādā veidā motivējot viņus radīt laikmetīgu dizaina produktu ar tālāku komercializēšanas ieceri, nopelnīt un justies pilnvērtīgiem sabiedrībā.

Vides mākslas apakšnozares absolvente (2016) Lāsma Kondrāte piedalījās ar projektu "Paiesimies...", kas ir komunikācijas palīglīdzeklis Alcheimera demences skarto cilvēku līdzcilvēkiem. Tie ir trīs rīki fiziskās un emocionālās mijiedarbības veicināšanai, kas stimulē muskuļu darbību un savstarpējās saziņas paildzināšanu.