Meklēt
Izvēlne

Latvijas Pasts izsludina pastmarku dizaina konkursu

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts jau otro gadu aicina ikvienu interesentu piedalīties pastmarku dizaina konkursā. No 10. līdz 26. oktobrim jebkura fiziska vai juridiska persona var iesūtīt Latvijas Pastam savu pastmarkas dizaina ideju. Konkursa gala uzvarētāju noteiks sabiedrības balsojums sociālajos tīklos – visvairāk balsu ieguvusī ideja tiks izmantota reālas pastmarkas dizaina izstrādē un 2013. gadā nodrukāta 300 000 eksemplāru.

Katru gadu Latvijas Pasts izdod vidēji līdz pat 20 jaunu pastmarku, kuru tematika saistīta ar Latvijai svarīgiem notikumiem vai personībām valsts vēsturē, kultūrā un apkārtējā vidē. Pastmarku izdošanu nosaka normatīvie akti, un to tēmas apstiprina īpaša Pastmarku emisijas komisija. Lai šajā procesā iesaistītu maksimāli lielu sabiedrības daļu, Latvijas Pasts jau otru gadu aicina ikvienu – gan fizisku, gan juridisku personu – piedalīties konkursā ar savu pastmarkas dizaina ideju.

Pastmarku konkursa tēmu loks ir neierobežots, un Latvijas Pasts sagaida visdažādāko tēmu dizaina pieteikumus. 2011. gada konkursa pieredze liecina, ka pastmarku iesniedzēju projektos atspoguļotas gan ievērojamas vietas un cilvēki, gan dabas ainavas, ziedi un dzīvnieki, gan pašportreti, uzņēmumu logo un interesanti grafiskā dizaina paraugi.

Pastmarku dizaina idejas iespējams iesniegt interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv, turpat iepriekš pārliecinoties par sava projekta atbilstību konkursa noteikumiem. Akcijas uzvarētāja dizaina ideja pastmarkas formātā tiks izdota 2013. gada sākumā, un tās nominālvērtība būs 0,35 Ls, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas Republikas teritorijā.

Visus iesniegtos pastmarku dizainus vērtēs žūrija, kuras kodolu veido Latvijas grafiskā dizaina un reklāmas autoritātes, kā arī filatēlijas jomas speciālisti. 29. oktobrī labākie darbi tiks nodoti publiskam balsojumam – izmantojot sociālo tīklu Twitter, Draugiem un Facebook kontus, lietotāji varēs nobalsot par savu iecienītāko pastmarku. Pastmarka, kas iegūs lielāko balsu skaitu un atbildīs izvirzītajiem kritērijiem, tirdzniecībā tiks laista 2013. gada 25. janvārī. Bez iespējas redzēt pastmarku ar savu dizainu ceļojam uz tuvām un tālām pasaules valstīm populārākās idejas autors saņems arī balvu – iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu.

Iesniegt idejas pastmarku dizaina konkursam iespējams no 10. līdz 22. oktobrim; savukārt no 29. oktobra līdz 5. novembrim par labākajiem pastmarku dizainiem tiks atklāts balsojums interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv. Pastmarku dizaina konkursa uzvarētājs tiks paziņots 30. oktobrī.

2011. gadā pastmarku dizaina konkursā tika iesniegti 412 darbi, no kuriem konkursa nolikumam atbilda un mājas lapā http://jaunapastmarka.lv tika publicētas 343 dizaina idejas. Par savu pastmarku dizaina favorītiem tika nodotas 4503 balsis. Ar 752 balsīm konkursā uzvarēja Evitas Eidintas veidotā pastmarka „Vieta, kur rodas stāsti”, uz kuras attēlotas Vērmanes dārza lauvas un tuvumā esošā restorāna Bibliotēka Nr. 1 koku ieskautā ēka. Pusmiljona eksemplāru tirāžā pastmarka tika izdota 2012. gada janvārī.

Iesniedz savu pastmarkas dizainu, detalizētāk iepazīsties ar konkursa noteikumiem un uzzini konkursa žūrijas sastāvu interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv.

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4500 darbinieku.

Lai uzzinātu vairāk par Latvijas Pastu, apmeklējiet mājaslapu www.pasts.lv.

Papildu informācija:
Zane Plone,
VAS Latvijas Pasts
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67608504
E-pasts: zane.plone(abols)pasts.lv">
twitter.com/latvijas_pasts