Meklēt
Izvēlne

Nadija Kirpa piedalās apavu instalāciju izstādē

No 2012. gada 11. oktobra līdz 14. oktobrim tirdzniecības centrā „Domina Shopping” ir iespējams apskatīt mākslas instalāciju izstādi, kas veidota no vairāk nekā 40 apaviem. Neparasto objektu autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas studenti, savos darbos attēlojot apavu lomu mūsdienu cilvēka dzīvē. 

Instalācijas veidojuši Mākslas akadēmijas maģistrantūras 1. kursa modes mākslas studente Nadija Kirpa un LKA LKK 2. kursa vides interjera dizaina nodaļas studenti - Lelde Caune, Ilze Maksīmova, Ilze Lāčgalve, Dāvis Paulis, Agnese Cināte, Madara Ziediņa un Katrīna Ilgača, pasniedzējas Ievas Tarandas vadībā.

Objekti veidoti no dažādu materiālu un stilu apaviem - gumijas zābakiem, augstpapēžu kurpēm, vasaras čībām, bērnu apaviem. Tāpat to tapšanā izmantoti arī vēsturiski apavi, kas saglabājušies, piemēram, no Ulmaņa laikiem. Kā norāda instalāciju autori, tās atspoguļo mūsdienu sabiedrības apavu iegādes un lietošanas paradumus, kas nereti ved no vienas galējības otrā – tiek pirkti lēti, bet nekvalitatīvi apavi, vai arī īpaši dārgi zīmola apavi, kuriem tiek piešķirta pārāk liela loma cilvēka dzīvē.

„Kad esi jauns students, visbiežāk iegādājies lētus un nekvalitatīvus apavus, kas ne tikai kalpo labi ja vienu sezonu, bet arī var atstāt būtiskas sekas uz veselību un radīt to valkātājiem dažādas pēdu problēmas. Manuprāt, mūsdienās kvalitatīvu apavu iegāde vairs nav luksus pirkums. Vēl jo vairāk, kad apzinies savas vēlmes un vajadzības – pēc komfortabliem ugiem vai ekstravagantām augstpapēdenēm, tad viss ir pavisam vienkārši,” stāsta Nadija Kirpa, Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studente.

Turklāt jau šajā nedēļas nogalē, no 11. līdz 14. oktobrim tirdzniecības centrā ar plašāko apavu veikalu klāstu Rīgā – „Domina Shopping” - notiks īsta apavu „parāde” – būs iespējams apskatīt sabiedrībā zināmu cilvēku – multimākslinieka Kaspara Bindemaņa, dejotājas Violas Abramovas, dziedātāju Samantas Tīnas, Lienes Candy un Andra Kiviča iecienītāko apavu izstādi. Tāpat tirdzniecības centrā notiks diskusija par apavu pasaules tendencēm un to adaptēšanu Latvijas laikapstākļiem, darbosies kurpju meistardarbnīca, aicinot piešķirt „otru elpu” saviem iecienītajiem apaviem, notiks dažādas radošās meistardarbnīcas, kā arī atlaides līdz pat 50% visos 23 tirdzniecības centra apavu veikalos jauno kolekciju apaviem.

Papildu informācija:
Eda Magone
T/c „Domina Shopping” mārketinga vadītāja
Tel.: +371 67631400; +371 25446660
E-pasts: e.magone(abols)balticred.lv">