Meklēt
Izvēlne

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas 20 gadu jubilejas izstāde

2015. gada 6. martā Jelgavā, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atklās Latvijas Tekstilmākslas asociācijas mākslinieku darbu izstādi. Ekspozīcijā iekļauti darbi, kas radušies pēdējā gada laikā, kā arī daži senāki darbi.

Tekstilmākslas asociācijai 2015. gads ir iezīmīgs ar izstāžu darbības 20. gadskārtu. Šajā laika posmā esam pārdomāti centušies saglabāt mākslinieku izaicinājumu regulāri piedalīties izstādēs, tādējādi kopizstādēs apvienojot dažādu paaudžu māksliniekus. Varam līdzās pieredzējušiem māksliniekiem redzēt tikko Latvijas Mākslas akadēmiju absolvējušo un arī studentu darbus. Sadarbība palīdz tekstildarbos ienākt inovatīvām tēmām, tehnikām un materiāliem.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas organizēto izstāžu ģeogrāfija ir jo plaša un ietver ne tikai Rīgu – darbi regulāri tiek eksponēti daudzviet Latvijā – Jelgavā, Talsos, Cēsīs, Jēkabpilī, Madonā, Liepājā, Tukumā, Balvos, Valkā un citviet. Sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs Tekstilmākslas asociācija veidojusi izstādes ārzemēs un piedalījusies ar saviem darbiem muzeju un galeriju mākslas projektos ārpus Latvijas robežām – vairākkārt Igaunijā, Čehijā, Norvēģijā, Vācijā, Austrālijā, kā arī Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Spānijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Azerbaidžānā un citur, vienmēr gūstot skatītāju pozitīvu vērtējumu.

Izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam izvēlēties tēmu, vadoties pēc iekšējās nepieciešamības. Apskatīto tēmu loks ir plašs – līdzās sociāli aktuālu tēmu risinājumam mākslas darbos skatāma cilvēka iekšējās emocionālās pasaules atklāsme mūsdienu deformētajā agresīvajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības iespēja, asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā.


Informāciju sagatavoja:
LMA profesore Aija Baumane,
Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente


Izstādes norises vieta:
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs
Akadēmijas iela 10, Jelgava
www.jvmm.lv