Meklēt
Izvēlne

LATVIJOS IR LIETUVOS METALO MENAS

2. martā, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, galerijā „TITANIKAS" tiek atklāta Viļņas mākslas akadēmijas Telšu fakultātes un Latvijas Mākslas akadēmijas, metāla mākslas katedru, kopizstāde „Latvijos ir Lietuvos metalo menas" (Latvijas un Lietuvas metāla māksla), kuras pamatdoma ir parādīt, salīdzināt, analizēt un vienam no otra mācīties studentu izglītības procesā. Izstādē piedalās gan studenti ar saviem kursa darbiem un diplomdarbiem, gan pasniedzēji ar saviem jaunākajiem radošajiem darbiem.

Šāda rakstura kopizstāde ir unikāls notikums Lietuvas un Latvijas mākslu augstskolu parādē, tieši metālmākslā un dizainā, arī rotu mākslas jomā un tā ir kā atbilde 2009. gadā notikušajai šāda pat rakstura izstādei Latvijas Mākslas akadēmijas aulā.
Metāls ir viens no vissarežģītāk apstrādājamiem materiāliem. Lai iegūtu mākslinieka iecerēto formu un izskatu, tas tiek pakļauts uguns un ūdens iedarbībai, apstrādes procesā sastopas ar akmeni un smiltīm, citiem metāliem un dažādām ķīmiskām iedarbībām. Metāls satur milzu informāciju. Tas māca cilvēku un cilvēks mācās no tā. Šī ekspozīcija attēlo cilvēka un metāla sadarbību un to, kā šajā mākslas duetā, reizēm tiek iepīti citi materiāli, kā stikls, plastmasa, papīrs, koks, akmens, audums un dažādas šķiedras. Izstādes mērķis ir atspoguļot metāla pārvērtības jauno mākslinieku skatījumā, atainot viņu pasniedzēju redzējumu, parādīt kopsakarības un atšķirīgo abu valstu metālmākslas augstākajā izglītībā, kā arī radīt plašākas publikas interesi par un ap mākslu.

Latvijas Mākslas akadēmijas un Viļņas mākslas akadēmijas Telšu fakultātes
Studentu un pasniedzēju darbu izstāde
„LATVIJOS IR LIETUVOS METALO MENAS"
(Latvijas un Lietuvas metāla māksla)

Lietuva, VDA izstāžu zāle „TITANIKAS", Maironio g.3, Viļņa,
Izstādes atklāšana 2011. gada 2. martā, plkst. 17.00
Izstāde apskatāma no 02.03.2011. - 12.03.2011.
Izstādes darba laiks: o, t, c, p - 12.00-18.00 , s - 12.00-15.00

Kontaktinformācija:
Prof. Juris Gagainis
LMA Metāla dizaina katedras vadītājs,
izstādes „Latvijos ir Lietuvos metalo menas" kurators
Tel.: +371 29152771;
e-pasts: