Meklēt
Izvēlne

Līdz 17.februārim pagarināta pieteikšanās konkursam par dalību starptautiskā mākslas projektā “Emerging Lines"

LMA aicina piedalīties ikvienu Mākslas akadēmijas studējošo un 2017. un 2018. g. absolventu konkursā par dalību jauno mākslinieku izstādē mākslas telpā “KUNSTRAUM Potsdamer Strasse” Berlīnē starptautiskā projekta “Emerging Lines” ietvaros!

Par projektu „Emerging Lines”
Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un Dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN” organizē sadarbības projektu mākslā "Emerging Lines". Ar šo projektu, kurš laika posmā no 2019. – 2020. gadam paredz četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus, tā veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks izstādes, kurās piedalīsies 32 mākslinieki no visām dalībvalstīm. 

Izstāde Berlīnē
Izstāde mākslas telpā „KUNSTRAUM Potsdamer Strasse” ir otrā projekta izstāde, kas notiks 2019. gada aprīļa beigās Gallery Weekend 2019 ietvaros, kas ir viens no nozīmīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Vācijā. Izstādē piedalīsies 8 mākslinieki no 4 sadarbības valstīm. Izstāde iecerēta kā starpdisciplināra grupas izstāde, kuras mērķis ir veidot starpdisciplināru un tematisku dialogu un atainot katras valsts sniegumu jauno mākslā. Māksliniekus Berlīnes ekspozīcijai izvēlas katras valsts kurators sadarbībā ar galerijas kuratoru, kurš veidos vienotu ekspozīcijas stāstu. Izstādei piedāvājamā darba/darba grupas tematika nav ierobežojoša, tomēr autora pārstāvētajam darbam jāspēj paust kādu autoram aktuālu tēmu.

Tā kā izstādei paredzētās telpas ir ļoti plašas, vēlams piedāvāt darbu vai darbu sēriju/grupu, kas spēj piepildīt kādu no izstāžu telpām kā fiziski, tā saturiski. Priekšroka tiks dota darbiem/darbu grupai, kas spēj izmantot izstādes telpas – bijušās autostāvvietas specifiku.

Pretendenti
Sekmīgi Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un 2017. un 2018. gadu absolventi.

Pieteikšanās
Līdz š.g. 17. februārim (ieskaitot), uz e-pastu jānosūta:
•    pieteikuma anketa divos eksemplāros (Word un PDF),
•    CV angļu valodā,
•    radošās darbības izklāsts latviešu un angļu valodā,
•    darbu portfolio kopā ar nelieliem darbu un/vai darbu grupu vēstījumu aprakstiem angļu valodā vienotā PDF failā, video un/vai skaņas ieraksti, saite uz performances video youtube.com vai vimeo.com. Svarīgi – darbiem ir jābūt pieejamiem eksponēšanai, sākot no 2019. gada marta, un jābūt pilnībā ekipētiem.

Konkursa materiāli
Konkursa nolikums, pieteikuma anketa, projekta apraksts un galerijas telpu foto un plāns pieejami www.lma.lv, kā arī Ārlietu un izstāžu daļā.

Projekta kalendārs
01/2019    izstāde galerijā „Crous de Paris” Parīzē
04/2019    izstāde mākslas telpā „KUNSTRAUM Potsdamer Strasse” Berlīnē 
11/2019    izstāde Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmijas galerijā
01/2020    izstāde un kataloga atklāšana Latvijas Mākslas akadēmijas aulā


Projekta Latvijas puses darba grupa
Kuratore: Elīna Ģibiete /  
Koordinatore: Agnese Bloka /