Meklēt
Izvēlne

LIEPĀJAS MUZEJĀ BŪS SKATĀMA LMA VIZUĀLI PLASTISKĀS MĀKSLAS NODAĻAS PASNIEDZĒJU UN STUDENTU DARBU IZSTĀDE

No 8. marta līdz 5. maijam Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas pasniedzēju un studentu darbu izstāde "Korelācija/Correlation". Izstādē būs apskatāmi keramikas, stikla un tekstila mākslas darbi. Izstādes atklāšana 8. martā, plkst. 17.00.

Izstādē piedalīsies Latvijā un pasaulē zināmi savas jomas pārstāvji, keramikas mākslinieki: Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova, Anna Rubene Zīdare, stikla mākslinieki: Agnese Gedule, Inguna Audere, Sandra Utāne, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Vineta Groza, tekstila mākslinieki: Ieva Krūmiņa, Elīna Ģibiete, Irēna Andrejeva, Elīna Veilande Apine, Diāna Janušone, kā arī LMA studenti: Megija Zonne, Ramona Einštāle, Aleta Betija Aniņa, Taisija Gluščenko, Agneta Ance Adricka, Daniels Donis, Baiba Čadore, Laima Grasmane, Krista Elizabete Pupura un Laura Dzērve.

Korelācija ir statistikas jēdziens, kas raksturo divu vai vairāku datu kopu savstarpējo saistību. Tā var attiekties uz formālu un saturisku attiecību meklējumiem starp medijiem, kā arī mūsdienu mākslas un dizaina attiecībām.

Mākslas izstāde Korelācija/Correlation veidota kā starpdisciplināra saruna, attēlojot saistību Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās nodaļas apakšnozaru attīstībā.

Savstarpējā komunikācija un materiālu mijiedarbība, kas redzama izstādes dalībnieku stikla, tekstila un keramikas darbos, tiek demonstrēta dinamiskā un radošā daudzveidībā, mūsdienīgie risinājumi, balstās materiālu apzināšanā jaunā, laikmetīgā kontekstā. Liepājas muzejā būs apskatāmi tradicionālās, kā arī dažādās autoru tehnikās radīti individuāli mākslas darbi.