Meklēt
Izvēlne

Līgas Lazdiņas personālizstāde "Nebeidzamā pilsēta"

No š.g. 27. februāra līdz 7. aprīlim galerijā „Istaba“ būs apskatāma Mākslas akadēmijas absolventes Līgas Lazdiņas personālizstāde „Nebeidzamā pilsēta“. Izstāde ir gleznotājas kārtējais veltījums Eiropas lielpilsētai – mākslas un kultūras dzīves mekai – Berlīnei, kas, kopš studijām Berlīnes Mākslas augstskolā, kļuvusi par aizraujošu mākslinieces dzīves sastāvdaļu, galveno iedvesmas avotu un – joprojām centrālo tematiku gleznotājas darbos.

Pilsētvides tēlojums nav vienīgais uzdevums, ko Līga Lazdiņa risina savos darbos. Tam pāri stāv interese par māksliniecei būtiskāko glezniecībā un konkrētā pilsēta kalpo vien kā spēcīgs izaicinājums un impulss iespējai to apliecināt. Līgas gleznotie Berlīnes parki, vasaras kafejnīcas, ielas, pagalmi un nostūri ir pilni pulsējošas dzīves. Darbi ataino pilsētas daudzkrāsaino ikdienu, vairāk uzmanības vēršot uz „it kā” nejaušu kadrējumu un pilsētas nostūru ainiņām, tādējādi ļaujot pietuvināti sajust īsto pilsētas garšu. Gleznas nav iedomājamas bez cilvēka un dabas klātbūtnes tajās. Vasaras kafejnīcās vai parkos esošās figūras darbos ienes kustību un nereti ļauj nolasīt pat kādu stāstu, daba piešķir papildus dzīvīgumu un mirkļa noskaņu. Bieži izmantotā saules gaisma padara māksliniecei tuvo izteikto gaismēnu īpaši kontrastainu. Līgas Lazdiņas glezniecība ir atšķirīga un atpazīstama arī īpašā kolorīta dēļ, izmantojot košas, dzīvespriecīgas, tīras un konkrētas krāsas. Novienkāršotās formas padara darbus lakoniskākus, dinamiskākus un dekoratīvākus, tādējādi papildinot gleznieciskās kvalitātes.

Līga Lazdiņa (1982) beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu scenogrāfijā un maģistra grādu glezniecībā. Stažējusies Berlīnes Mākslas augstskolā. Izstādēs piedalās kopš 2000. gada. Šī ir Līgas Lazdiņas trešā personālizstāde.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA „Staburadzes konditoreja”, SIA „Dobums” un SIA „Grupa Lukss”.

Darba laiks:
Pirmdiena - sestdiena: 12:00 - 20:00
Svētdien: slēgts

Ieeja bezmaksas

Galerija „Istaba”
Kr. Barona iela 31a, Rīga
Mob. tel.: +371 26540080