Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas "Stikla kubā" apskatāma Ilonas Ražinskas "Koevolūcija"

Gada sākumā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vidū tika izsludināts konkurss par mākslas darbu eksponēšanu „Stikla kubā“ – caurspīdīgā vides objektā, kas atrodas uz Kr. Valdemāra ielas pie Mākslas akadēmijas ēkas. Konkursā tika pieteiktas septiņpadsmit mākslas darbu idejas, no kurām četras guvušas iespēju tapt eksponētām. Pirmais publiskai apskatei piedāvātais darbs ir Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozares maģistrantūras studentes Ilonas Marijas Luīzes Ražinskas „Koevolūcija“, kas „Stikla kubā“ būs apskatāms līdz š.g. 11. martam.

„Es ļoti augstu vērtēju lietas, kas ir tīkamas acīm, elegantas, smalkas, kuras ietērpj sevī vērtīgu un patīkamu baudījumu. Es ticu, ka pārkomplicētība, sarežģītība un „nevainību” pazaudējusi ekspresija tiek lietota, lai nomaskētu defektus un nemākulību. Māksla ir kaut kas vairāk nekā kičš, kas pazaudējis savu nolūku kļūt par estētisku objektu. Skaistākā māksla nav tikai ārišķīga izlikšanās un izgaistoša vērtība, tā ir izsmalcināta, estētiska un svaigu dvesmu nesoša,“ savas domas pauž māksliniece.

2011./2012. studiju gada laikā līdz pavasarim „Stikla kubā“ būs aplūkojami arī Glezniecības apakšnozares studenšu Jeļenas Kažokas, Elīnas Vītolas un Madaras Peisenieces darbi, par kuriem sīkāk ziņosim drīzumā.

Visi tie, kuri šoreiz nesaņēma iespēju eksponēt savus darbus „Stikla kubā“ vai kādu iemeslu dēļ nepaguva pieteikties, varēs ar jauniem darbiem un idejām startēt š.g. maijā, kad tiks izsludināts jauns konkurss.