Meklēt
Izvēlne

Lilitas Bauģes personālizstāde "Stāsts bez vārdiem"

No 2013. gada 19. jūnija līdz 31. augustam Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta” būs apskatāma jaunās tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstāde „Stāsts bez vārdiem”. Izstādes atklāšana – 19. jūnijā plkst. 18.00.

Māksliniece meklē atbildes uz jautājumu, kas ir laime un kā to atrast. Kas ir vajadzīgs, lai tu būtu laimīgs? Laime vispirms atnāk pie tiem, kas vismazāk pēc tās tiecas un vismazāk par to domā. Tikai bērni nemeklē atbildi par laimi, jo Laime nav meklējumu objekts, bet stāvoklis, kuru mēs izjūtam. 

Autores mērķis bija radīt darbu ciklu, kas saprotams visām vecuma grupām - mazam bērnam, pusaudzim un viņa vecmāmiņai, ar saviem darbiem cenšoties meklēt atgriezenisko saikni ar skatītāju, lai ikviens spētu veidot savu stāstu par laimi.

Izstādē būs apskatāmas grafikas, miniatūrtekstilijas, batikas un bilžu grāmata, kuras tēli iedzīvināti bērnu rotaļlietās, tādējādi veidojot simbiozi starp tekstilmākslu un grafikas tehnikām.

Jaunās autores radošās izpausmes raksturo  konceptuālisms, asprātība, āķīgums, sarežģīti monumentāli risinājumi, kā arī spēja strādāt ne tikai divās dimensijās, bet arī veidot trīsdimensionālus tekstila objektus.

Kopš 2010. gada Lilita Bauģe studē Latvijas Mākslas akadēmijā bakalaura programmā Tekstilmākslas apakšnozarē. Paralēli studijām māksliniece aktīvi piedalās izstādēs un projektos Latvijā un ārzemēs. 2012. gadā ieguvusi mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā, kas autorei ir devusi iespēju aktīvāk realizēt savas idejas.

Darba laiks:
Katru dienu no 10.00 līdz 20.00

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs „Imanta”
Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga