Meklēt
Izvēlne

LMA ABSOLVENTE ELĪNA SILIŅA SAŅEM 'Chloé' BALVU JĒRAS FESTIVĀLĀ

Jaunās modes dizaineres Elīnas Siliņas kolekcija “Sallijai” saņēmusi modes nama 'Chloé' balvu un 20 tūkstošus eiro lielu stipendiju, Jēras (Hyères) 36. modes, fotogrāfijas un modes aksesuāru festivālā! 

Dizainere Elīna Siliņa saņemot balvu pauda: ”Esmu neizsakāmi priecīga par augsto profesionālo novērtējumu, izsaku lielu pateicību savai ģimenei un draugiem, Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares pasniedzējiem par sadarbību un profesionālo atbalstu. Valsts Kultūrkapitāla fondam par finansiālo atbalstu kolekcijas izveidē un ceļa izdevumiem konkursam.” Jautājumā, kur dizainere tērēs saņemto naudas balvu, Elīna atbild: “Naudas balva nodrošinās brīvāk nodoties studijām AALTO universitātē un, iespējams, izveidot savu modes zīmolu.

Kolekcija “Sallijai” tika radīta 2020. gadā noslēdzot LMA Modes mākslas apakšnozares bakalaura programmas 3. kursu, un kalpoja kā pieteikums Jēras festivālam. Iekļūstot konkursa fināla desmitniekā, Elīnai bija jārada vēl viens siluets kas seko modes nama 'Chloé' stilam un tradīcijām. Par labāko tika atzīts Elīnas Siliņas radītais tērps.

Šī gada Jēras festivāla finālā kopā ar Elīnas Siliņas kolekciju ierindojās arī LMA Modes mākslas absolventes un šī brīža LMA profesionālās doktorantūras studentes Laimas Jurčas kolekcija “Collective Blanket", kas tapusi sadarbībā ar mākslinieci Martu Veinbergu.

Jēras festivāls ir viens no prestižākajiem un senākajiem starptautiskajiem jauno dizaineru un fotogrāfu konkursiem. Kopš konkursa aizsākuma, Latvijas dizaineri konkursā nominēti sešas reizes, iepriekš finālistu vidū nominēti tādi modes mākslinieki kā Agnese Narņicka ("One Wolf"), Rolands Pēterkops un Mārīte Mastiņa–Pēterkopa (MAREUNROL'S), Tomass Bērziņš («Victoria/Tomas») un Dita Enikova.

Šogad konkursam dalību pieteica 250 jaunie profesionāļi.

Festivāls notika no 2021. gada 14. līdz 17. oktobrim Francijā. Festivāla žūrija finālam bija atlasījusi desmit modes dizainerus no 7 valstīm. Viņu kolekcijas tika demonstrētas festivāla modes skatēs, gan publikai, gan profesionāļiem, kā arī izvietotas izstādē. Izstāde publiskai apskatei būs pieejama līdz 28. novembrim.

Kopš 1986. gada festivāls ir atbalstījis jauno starptautisko modes dizainu, kopš 1997.gada notiek arī sacensības par ietekmīgāko fotogrāfu, un šogad ceturto reizi sacensībās piedalījās arī jaunie modes aksesuāru dizaineri. Jēras festivāls ir viens no vecākajiem starptautiskajiem modes konkursiem, kas atbalsta nozares jaunos profesionāļus.

Vairāk informācijas par Jēras festivālu un konkursu — notikuma mājaslapā.