Meklēt
Izvēlne

LMA ABSOLVENTES IEGŪST NORDIC & BALTIC YOUNG ARTIST AWARD 2020 GODALGAS

2021. gada februāra sākumā noskaidroti Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauno mākslinieku balvas (Nordic & Baltic Young Artist Award) 2020 laureāti!

77 mākslinieku konkurencē konkursa Grand Prix un Jaunā gleznotāja balvu saņēmušas Latvijas Mākslas akadēmijas pērnā gada absolventes Kristīne Krauze-Slucka (VKN) un Laura Veļa (Glezniecības specialitāte).

Starptautiskas žūrijas vērtējumā Grand Prix balvu saņēma Kristīne Krauze-Slucka par jauktu mediju instalāciju “Orgatopia”. Balvā Kristīne saņems 2000 eiro, ielūgumu piedalīties 2022. gadā Tallinas biennālē un iespēju uzturēties mākslas rezidencē Viinistu Art Harbour.

Konkursa Jaunā gleznotāja balvu 1000 eiro apmērā ieguvusi Laura Veļa par pieteikto darbu konkursam -144 gleznām kā objektiem, kas apvienoti multimediju instalācijā “Time.Identity.”.

2020. gadā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauno mākslinieku balva notika jau piekto reizi. Konkursā šogad piedalījās 77 jaunie mākslinieki no Igaunijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas, iesniedzot gandrīz 300 darbu.

Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas, Igaunijas un Viļņas Mākslas akadēmijām, savukārt no 2018. gada tām pievienojās arī Helsinku Mākslas akadēmija.